اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹

منتظری: پخش دادگاه‌های عمومی از رسانه‌ها باعث پیشگیری از جرائم می‌شود

منتظری: پخش دادگاه‌های عمومی از رسانه‌ها باعث پیشگیری از جرائم می‌شود

برگزاری دادگاه‌های عمومی در اتاق‌های دربسته، اثر اجتماعی خوبی ندارد، در حالی که پخش دادگاه‌هایی که جنبه عمومی دارند در رسانه‌ها و صدا وسیما می‌تواند در کاهش و پیشگیری از جرائم مؤثر باشد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد منتظری، روز یکشنبه در حاشیه نشست شورای اداری خراسان شمالی، در گفت و گو با خبرنگاران افزود: پرونده‌های مهم مرتبط با مفاسد اقتصادی، پیش از قطعیت حکم و در فرآیند رسیدگی، قابلیت پخش پیدا کرده‌اند که همین مقدار از پوشش رسانه‌ای نیز مؤثر بوده است.

وی با بیان اینکه اولویت حقوق عامه در استان ها متفاوت است، اظهار داشت: حقوق عامه جنبه‌های بسیار گسترده‌ای در کشور دارد و در دو سال اخیر و با تأکیدات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های دستگاه‌های قضایی، به‌طور جدی‌تری در دستور کار قرار گرفته است.

دادستان کل کشور، تجاوز به منابع طبیعی و اراضی، کوه‌ و زمینخواری‌های گسترده، تجاوز به سواحل دریاهای جنوب و شمال کشور و جنگل‌ها را از مصادیق حقوق عامه برشمرد و افزود: در حوزه سلامت و حمل‌ و نقل نیز حقوق عامه رعایت نمی‌شود که دادستان ها به این حوزه ورود می‌کنند و اقدامات خیلی خوبی نیز تاکنون انجام‌ شده است.

وی در خصوص آخرین وضعیت پرونده رئیس‌کل سابق بانک مرکزی گفت: این پرونده رسیدگی شده اما بخشی از آن باقی مانده و در حال انجام است.

دادستان کل کشور در مورد پرونده‌های مدیران دوتابعیتی نیز گفت: پرونده‌هایی که به دستگاه قضایی اعلام شود مورد بررسی قرار می‌گیرد که تاکنون مواردی نیز اعلام‌ شده و بررسی لازم انجام‌ شده است./ ایرنا

کپی