اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

شناسایی پهپاد جاسوسی آمریکا نزدیک مرز‌های روسیه

شناسایی پهپاد جاسوسی آمریکا نزدیک مرز‌های روسیه

یک پهپاد شناسایی آمریکایی بار دیگر نزدیک مرز‌های روسیه در شبه‌جزیره کریمه شناسایی شد.

بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی وب سایت «پلین رادار» یک پهپاد تجسسی نیروی هوایی آمریکا در حال پرواز در نزدیکی مرز‌های روسیه در سواحل دریای سیاه مشاهده شد.

رهگیری پهپاد جاسوسی آمریکا در نزدیکی مرز‌های روسیه

این پهپاد شناسایی آمریکا روز شنبه از پایگاه هوایی در ایتالیا برخاسته و پس از عبور از خط کنترلی میان اوکراین و جمهوری خلق دونتسک، راهی مرز‌های روسیه شد. بنا به گزارش‌ها، در اواخر ماه ژوئیه (مرداد) نیز دو هواپیمای دیگر نیز در نزدیکی مرز کریمه مشاهده شدند. اولین مورد مربوط به یک هواپیمای نظامی بوئینگ پی-۸ پوسایدون بود که از پایگاهی هوایی در سیلسیل برخاسته و چندین ساعت در نزدیکی مرز کریمه پرواز داشت. در مورد دیگر هواپیمای لاکهید‌ای پی-۳ ایی پس از برخاستن از پایگاه هوایی در یونان به سوی مرز‌های روسیه پرواز کرد.

علی‌رغم هشدار‌های روسیه، آمریکا و متحدانش همچنان به عملیات تجسسی در نزدیکی مرز‌های این کشور ادامه می‌دهند. در چند ماه گذشته یک هواپیمایی جاسوسی آمریکا بار‌ها در نزدیکی مرز‌های روسیه، نزدیکی دریای سیاه، منطقه کالینینگراد و پایگاه‌های نظامی این کشور در سوریه مشاهده شد. همچنین خبرگزاری اسپوتنیک اخیرا به نقل از پایگاه «پلین رادار» گزارش داد هواپیمای «آر سی-۱۳۵ وی ریوت جوینت»، هواپیمای شناسایی و استراتژیک آمریکا در چند ماه گذشته در حال پرواز سه ساعته در نزدیکی مرز‌های غربی روسیه در منطقه بالتیک مشاهده شده است.

وزارت دفاع روسیه بار‌ها از واشنگتن خواسته است تا عملیات تجسسی خود را در نزدیکی مرز‌های این کشور متوقف کند. این در حالی است که واشنگتن هرگونه عملیات جاسوسی نزدیک حریم هوایی روسیه را تکذیب می‌کند.  / باشگاه خبرنگاران

 

 

کپی