اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹

فلسطین نسبت به هدیه ترامپ به نتانیاهو هشدار داد

فلسطین نسبت به هدیه ترامپ به نتانیاهو هشدار داد

سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) درباره همدستی دولت آمریکا با حزب لیکود و رهبر آن به واسطه ارائه هدایای مجانی به ضرر حقوق ملت فلسطین برای کمک به این حزب جهت پیروزی در انتحابات کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) که قرار است در سپتامبر برگزار شود، هشدار داد.

 سازمان آزادی‌بخش فلسطین در گزارش خود از نگرانی‌های فلسطینیان درخصوص تکرار اعطای هدایای مجانی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی همانطور که در انتخابات اخیر در ماه آوریل انجام داده بود و قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت، سفارت کشورش را به قدس انتقال داد و حاکمیت اسرائیل بر جولان اشغالی سوریه را به رسمیت شناخت، سخن گفت.

این سازمان همچنین اعلام کرد: ترس فلسطینیان این بار به خاطر حمایت علنی از ایده تحمیل حاکمیت اسرائیل بر کانون شهرک‌سازی یهودی در کرانه باختری قبل از انتخابات کنست به عنوان سومین هدیه ترامپ به حزب لیکود و رهبر آن قبل از برگزاری انتخابات است.

ساف اعلام کرد: نتانیاهو بر چنین اقدامی از سوی کاخ سفید حساب باز کرده است به ویژه اینکه در حال حاضر  قادر به اجرای تصمیم بسط و توسعه حاکمیت اسرائیل بر کانون شهرک‌سازی در کرانه باختری نیست زیرا که دولتش تا زمان تشکیل دولت جدید پس از انتخابات دولت موقت به شمار می‌آید اما وی روی اعلام رئیس جمهوری آمریکا در این خصوص حساب باز کرده است. این امر به وی امکان می‌دهد تا به رای‌دهندگان وعده گسترش حاکمیت اسرائیل را در صورت انتخاب مجدد، بدهد.  / ایسنا

کپی