به گفته نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار از منابع صندوق توسعه ملی و منابع داخلی بانک کشاورزی به منظور تامین مالی با نرخ ۱۴.۵ درصد برای صادرکنندگان محصولات کشاورزی با اولویت پسته در استان کرمان تخصیص یافت.

پیرو مصوبات ستاد عالی پسته در استان کرمان و پیشنهاد محمدرضا پورابراهیمی در ارتباط با لزوم تسریع در تامین مالی برای حوزه صادرات محصولات کشاورزی با اولویت پسته استان، نشست مشترک مدیرعامل صندوق توسعه ملی، مدیرعامل بانک کشاورزی، استاندار کرمان، اعضای هئیت رئیسه اتاق بازرگانی و تعدادی از نمایندگان استان کرمان در مجلس برگزار شد.

در این نشست محورهای مختلفی مورد بحث قرار گرفت و با توافق اعضا مقرر شد ۴۰۰ میلیارد تومان با ترکیب ۲۰۰ میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی و ۲۰۰ میلیارد تومان از منابع داخلی بانک کشاورزی از مانده اعتبارات سال ۹۷ در فاز اول برای موضوع تامین مالی با نرخ ۱۴.۵ درصد برای صادرکننده ها اختصاص پیدا کند.
همچنین مقرر شد، تخصیص اعتبار سال ۹۸ از طرف ریاست صندوق توسعه ملی با هماهنگی محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در دستور کار قرار گیرد و برای سال آینده حداقل به میزان ۲ برابر منابع مورد نیاز سال ۹۷ تسهیلات جدید در اختیار صادرکنندگان و فعالان اقتصادی و بازرگانان به منظور امر صادرات محصولات کشاورزی با اولویت پسته صورت گیرد.
بر اساس توافق صورت گرفته در این نشست مشترک، جلسه ویژه رفع مشکل استفاده از اعتبار ارزی برای خریداران محصولات صادراتی بخش کشاورزی با حضور دکتر جهانگیری و رئیس کل بانک مرکزی هفته آینده برگزار شود تا به غیر از منابع ریالی بتوان از ظرفیت ارزی اعتبار برای خریداران محصولات صادراتی استان استفاده کرد./ ایرنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.