اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

رهایی قاتل از چوبه دار

رهایی قاتل از چوبه دار

قاتل محکوم به مرگ با رضایت خانواده مقتول، از چوبه دار رهایی یافت .

 محمدتقی گلی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دامغان گفت: جوان ۲۴ ساله با هویت «ح- الف» که در آبان سال ۹۴ در درگیری با فردی، او را با شلیک گلوله به قتل رسانده بود، پس از اعلام حکم اعدام، مورد بخشش خانواده مقتول قرار گرفت.

---

وی ادامه داد: با تکمیل پرونده در شعبه ۲ دادگاه کیفری یک سمنان، مستقر در شاهرود، حکم قصاص نفس قاتل صادر و طی دادنامه شعبه ۱۵ دیوان عالی کشور نیز ابرام شد.

گلی با اشاره به اینکه با توجه به ندامت قاتل، پدر و مادر مقتول به‌عنوان اولیای دم، با مراجعه به اجرای احکام دادسرا، انصراف و رضایت بی‌ قید و شرط خود را از قصاص نفس و دیه اعلام کردند، گفت: طبق قانون، فرد قاتل از قصاص رهایی یافته اما با توجه به جنبه عمومی جرم پس از تشکیل جلسه دادگاه و بررسی مجدد پرونده، به سه تا ۱۰ سال حبس محکوم خواهد شد.

وی یادآور شد: این درگیری منجر به قتل در ۱۱ آبان‌ماه سال ۹۴ در منطقه معروف به بالامحله دامغان رخ داد که در این درگیری جوان ۲۴ ساله معتاد با شلیک گلوله از یک قبضه سلاح شکاری، فرد ۳۱ ساله را به قتل رساند.

دادستان عمومی و انقلاب دامغان علت این درگیری منجر به قتل پس از دستگیری قاتل را اختلافات شخصی دانست و افزود: در شهر دامغان ۶ شعبه حقوقی، کیفری و دادگاه عمومی در دادگستری و پنج شعبه بازپرسی و دادیاری، اجرای احکام و سرپرستی در دادسرا وجود دارد./ فارس

کپی