رشادت های ایل بختیارنشین

«داودعزیزخانی» دهیارروستای گردشگری درسجین در این باره یادآور شد: در اواخر حکومت کریم خان زند تعدادی بختیاری به همراه پهلوانی به نام «لشکرخان بختیاری» و دو برادرش برای مقابله با حاکم مستبد زنجان از زردکوه بختیاری به این منطقه آمدند و با غلبه بر این حاکم ظالم، به درخواست مردم منطقه در یکی از روستاهای اطراف ماندگار شدند و به مرور زمان و با افزایش جمعیت خود، تعداد سی روستای دیگررا تشکیل دادند.

وی افزود: درحال حاضر در۵ روستای درسجین، ارکین، آقچه کند، شیرین وخلیفه حصاربیش از پانصدخانواربختیاری زندگی می کنند.

عزیزخانی با اظهار خوشحالی از حضور ایل بختیاری در روستای درسجین، افزود: نکته ای که بسیار حائز اهمیت است این است که از زمان فوت مرحوم لشکرخان، عروس و دامادهای شهرستان ابهر و روستاهای تابعه به خاطر نجات جوانان از شرارت های حاکم وقت توسط وی، قبل از رفتن به خانه بخت برسرمزاراین پهلوان ایرانی حاضرمی شوند وبرای شادی روحش دعا می کنند.

«فرشید مکوندی» بانی و مسئول دعوت از بختیاری های کشور نیز هدف از برگزاری این همایش بزرگ را آشنایی با اقوام قدیمی خود وایجاد اتحاد وهمدلی دانست.

لازم به ذکراست، دراین آیین باشکوه پیام حجت الاسلام حیدرحجتی نیا فرماندارمسجدسلیمان که حاوی نزدیک شدن دل های بختیاری و دعوت سکنه بختیاری نشین ابهر به مسجدسلیمان بود، قرائت شد.

کلمات کلیدی

نظرات

نظرات | 0 نظر

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.