ضرورت اصلاح رفتار رانندگی

استانها /
شناسه خبر: 494896

استان قزوین به دلیل قرار گرفتن در مسیر چند استان مهم کشور بیشترین تردد جاده ای را دارد که بیشتر مسافران برای مسافرت و گردشگری از این استان عبور می کنند و به همین دلیل سوانح آن نیز بالاست.

Image result for ‫ضرورت اصلاح رفتار رانندگی‬‎

عجله در سفر

عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در جلسه کمیسیون ایمنی راه های استان، افزود: عادت کرده ایم در هنگام سفر یک مبدا و یک مقصد برای خود تعیین کنیم و معمولا به زیبایی های مسیر توجه نداریم؛ به همین دلیل زود رسیدن به مقصد برای ما یک هدف شده و این سرعت رفتن حادثه ساز است.

استاندار قزوین گفت: برای کاهش سوانح جاده ای با کمک رسانه ها و آموزش مستمر باید رفتار رانندگی را اصلاح و الزام به رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی را نهادینه کنیم

زاهدی افزود: مردم ایران خیلی با عجله سفر می کنند در حالی که در کشورهای دیگر این گونه نیست و مردم با آرامش و توقف در مسیرها سفر می کنند و این روش رفتاری در کنار خودروهای ایمن و جاده های امن به کاهش سوانح منجر شده است.

وی گفت: با کمک رسانه ها باید کمک کنیم تا فرهنگ مسافرت و رعایت قوانین و مقررات در جامعه نهادینه شود تا بسادگی انسان ها با یک حادثه جان خود را از دست ندهند و هزینه های بسیار سنگینی به کشور تحمیل نشود.

استاندار قزوین بیان کرد: مسیر تهران به کرج بویژه در محدوده ۱۰ کیلومتری تهران بسیار پر ترافیک است و رانندگان پس از عبور از این مسیر زمان ماندن در ترافیک را می خواهند با سرعت بالا جبران کنند که این موضوع منجر به بروز حوادث می شود که برای آن باید تدبیر کرد. در گذشته کمین پلیس در جاده ها نیز مشکل ساز بود و راننده را عصبی می کرد و گاهی شاهد سوانح بودیم که خوشبختانه این موضوع نیز برطرف شده اما مشکل مسیر تهران به کرج باید حل شود

زاهدی اظهارداشت: ادامه و اتصال مترو هشتگرد به قزوین را پیگیری می کنیم و به کسانی که مخالف طرح هستند توضیح داده ایم که مسیر زیادی تا قزوین نمانده و منطقی است آن را ادامه دهیم تا از حوادث جاده ای کاسته شود. به دلایل منطقی و اقتصادی و اجتماعی به هر حال مترو به قزوین خواهد آمد تا یک مسیر ایمن برای تردد مردم ایجاد شود و انتظار داریم مسئولان کشوری در این زمینه همکاری بموقع داشته باشند تا بتوانیم از هزینه های تحمیل شده به کشور بکاهیم.

وی تصریح کرد: یک بخش از حل مشکلات بر عهده استان قزوین است مانند مهندسی راه و آسفالت و تعمیرات اما برای تجهیزات خودرویی که ابزار اصلی پلیس راه است نیازمند کمک شما در مرکز هستیم.

زاهدی یادآورشد: در استان قزوین هم محدودیت قانونی و هم اعتباری داریم و باید پلیس راه کمک کند تا نیازهای اساسی راههای استان قزوین که ملی است برطرف شود.

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.