اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

روابط عمومی جامعه مدرسین سخنان منتسب به آیت الله محمد یزدی را تکذیب کرد

شایعات جنجالی

شایعات جنجالی

انتشار اظهاراتی منسوب به آیت‌الله محمد یزدی، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تکذیب روابط عمومی این تشکل پر سابقه مذهبی روبه‌رو شد.

 حجّت‌الاسلام حمزه قربانی، مدیر روابط عمومی جامعه مدرسین در گفت‌وگو با «فارس» با بیان اینکه بارها اعلام کرده‌ایم که تنها مرجع اخبار مربوط به آیت‌الله یزدی، رئیس جامعه مدرسین، پایگاه اطّلاع‌رسانی این تشکل است، گفت: سخنانی که در فضای مجازی به آیت‌الله یزدی منتسب شده است، سندیّت ندارد و تنها مرجع معتبر در این زمینه، پایگاه اطّلاع‌رسانی جامعه مدرسین است. اما این اظهارات چه بود که روابط عمومی جامعه مدرسین  درست در روز انتشار، آنها را تکذیب کرد؟ 
آنطور که جماران به نقل از کانال «تلگرام» فرید مدرسی، روزنامه‌نگار مرتبط با حوزه نوشت، این اظهارات تکذیب شده در دیدار هفته گذشته رئیس جامعه مدرسین با مسئولان مرکز بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه قم مطرح شد. مدرسی منبع خود برای استخراج این اظهارات را «ارگان اساتید و نخبگان بسیجی حوزه» عنوان کرد.
مطابق این گزارش، سه انتقاد البته تند و تیز در این اظهارات برجسته بود؛ انتقاد به رئیس جمهوری، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و آیت‌الله علوی بروجردی. آیت‌الله یزدی البته بدون اس