اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
مجری طرح ۵G خبر داد

برگزاری فراخوان برون سپاری پروژه «SON» از سوی پژوهشگاه ICT

برگزاری فراخوان برون سپاری پروژه «SON»   از سوی پژوهشگاه ICT

مجری طرح نسل پنجم شبکه ارتباطی ۵G از برگزاری فراخوان برون سپاری پروژه «طراحی و پیاده سازی شبکه خود-سازمانده (SON) بهره مند از هوش مصنوعی» توسط پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد.

 رقیه جدا ضمن اشاره به اقداماتی که در خصوص پیاده‌سازی ­های اولیه نسل پنجم شبکه های ارتباطی در حال انجام است، گفت: پیش بینی می شود پیاده سازی های اولیه نسل پنجم شبکه­ های ارتباطی (۵G) از سال ۲۰۲۰ بصورت تجاری ارائه شده و سرویس های بسیار متنوع تری در اختیار کاربران قرار دهد.
وی افزود: بر این اساس انتظار می‌رود در آینده نزدیک، شبکه های ارتباطات سیار به سطح جدید و پیچیده‌تری از مدیریت شبکه نیاز داشته باشند و این درحالی است که یکی از راهکارهای مورد توجه برای مواجهه با چالش های جدید مدیریت شبکه، افزایش انعطاف پذیری و سهولت در مدیریت شبکه از طریق بکارگیری فناوری «شبکه خودسازمانده(SON) » است.
مجری طرح نسل پنجم شبکه ارتباطی ۵G  گفت: در این راستا، فناوری‌هایی همچون شبکه­‌های نرم افزارمحور و مجازی ‌سازی (SDN/NFV) و تکنیک های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین بسیار مهم و کارساز خواهند بود.
جدا  افزود: بنابراین پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با توجه به جایگاه و نقش محوری خود در هدایت پژوهش و فناوری به سمت نیاز های آتی صنعت تلکام و با عنایت به اهمیت و زیرساختی بودن این موضوع در آماده ­سازی و حرکت به سوی نسل جدید شبکه­ های ارتباطی سیار ۵G، اقدام به برگزاری فراخوان برون‌سپاری پروژه «طراحی و پیاده سازی شبکه خود سازمانده (SON) بهره مند از هوش مصنوعی» کرده است.
وی ضمن اعلام اینکه مهلت ارسال مدارک تا ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ است، گفت: علاقمندان به شرکت در این فراخوان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وبسایت پژوهشگاه، بخش فراخوان­‌ها، به آدرس https://www.itrc.ac.ir/RFPs  مراجعه کنند.

کپی