اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

سری جدید«کتا‌ب‌باز» از دوم شهریور‌ به شبکه نسیم می آید

سری جدید«کتا‌ب‌باز» از دوم شهریور‌ به شبکه نسیم می آید

محمد‌رضا رضائیان؛ تهیه‌کننده کتاب‌‌باز درباره سری جدید برنامه «کتاب‌‌باز» بیان کرد: سری جدید «کتاب‌باز» از دوم شهریور‌ماه از شبکه نسیم پخش خواهد شد. مسئولیت اجرای این سری همچنان برعهده سروش صحت است.

محمد‌رضا رضائیان، دوم شهریور‌ماه را زمان آغاز مجدد برنامه «کتاب‌باز» از شبکه نسیم اعلام کرد و گفت: فصل جدید با تغییرات ساختاری همراه است.

مخاطبان منتظر تغییرات ساختاری باشند

وی با با بیان این مطلب که فصل جدید با تغییرات ساختاری همراه است، افزود: بخش‌های جدید و متعددی برای این فصل در نظر گرفته شده که بخش کتاب کودک یکی از بخش‌های جدید کتاب‌باز است.

رضائیان درباره زمان پخش فصل جدید کتاب‌باز ادامه داد: کتاب‌باز طبق روال فصل‌های قبل از شنبه تا چهارشنبه ساعت 20 روی آنتن می‌رود و مدت این فصل از 30 به 45 دقیقه افزایش پیدا کرده است.

تهیه‌کننده برنامه‌ «کتاب‌باز» درباره بازخورد این برنامه گفت: درباره میزان تاثیر‌گذاری کتاب‌باز، نظر‌سنجی متمرکز انجام نشده اما راه‌های ارتباطی متعدد از‌جمله صفحه کتاب‌بازدر فضای مجازی و همچنین پیام‌های مردمی نشان می‌دهد این برنامه تاثیر‌گذار بوده است.  

هیجانی که کتاب‌باز منتقل می‌کند

رضائیان ادامه داد: بسیاری از مخاطبان حتی در گفت‌و‌گو‌های رو‌در‌رو براین نکته تاکید دارند که به واسطه هیجان «کتاب‌باز» هیجان کتابخوانی و طعم مطالعه را تجربه کرده‌اند. پیشنهاد‌های دریافتی نشان می‌دهد، اتمسفر و شیرینی که جهانِ کتب‌باز‌ها به بیننده‌ منتقل کرده، حساسیت به کتاب و مطالعه را در گروه‌های سنی مختلف ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: «کتاب‌‌باز» به‌عنوان برنامه سرگرم‌کننده و همچنین به‌عنوان برنامه فرهنگ‌‌ساز در حوزه فرهنگ مطالعه، مطلوب مدیران و همچنین مخاطبان تلویزیون قرار گرفته است.

شیب نه‌چندان کند از سلیبریتی‌ها به سوی کتاب‌خوان‌های حرفه‌ای

این تهیه‌کننده درباره سیاست اصلی در دعوت از مهمانان برای حضور در برنامه «کتاب‌باز» بیان کرد: از نخستین فصل کتاب‌باز، تلاش شده با شیبی که چندان کُند هم نبوده، از دعوت چهره‌های محبوب مردم به سمت چهره‌های فرهنگی‌تر و کتابی‌تر حرکت کنیم؛ بنابراین در فصل سوم این نسبت 60 به 40 شد.

رضائیان افزود: تلاش داشتیم در این برنامه  مخاطب طیف اهل کتاب و جدی را با خود همراه داشته باشیم علاوه‌براین فضای سرگرم‌کننده را نیز حفظ کنیم؛ به‌عبارت دیگر مخاطبانی که برنامه را صرفا برای جنبه سرگرمی تماشا می‌کنند به واسطه حضور چهره‌های محبوب خود در حوزه هنر، مانند سینما دنبال‌کننده برنامه باشند.

وی گفت: اصرا نداریم سخت و سریع به این دستاورد برسیم که مردم با کتاب‌باز کتابخوان شوند. معتقدیم حتی عنوان کتاب‌باز، برند و مهم شدنش برای مخاطب نیز اثر‌گذار است./ایبنا

بیشتر بخوانید

چالش سروش صحت در جشنواره جهانی فیلم فجر

کپی