اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

انتقاد سفیر هند در سازمان ملل از مداخله بین‌المللی در مساله کشمیر

انتقاد سفیر هند در سازمان ملل از مداخله بین‌المللی در مساله کشمیر

سفیر هند در سازمان ملل پس از برگزاری نخستین جلسه شورای امنیت درباره کشمیر پس از حدود 50 سال، از مداخله بین‌المللی در این مساله انتقاد کرد.

 این جلسه به درخواست چین و پاکستان در پی لغو خودمختاری کشمیر از سوی هند و پشت درهای بسته برگزار شد.

سید اکبرالدین، سفیر هند در سازمان ملل پس از این نشست در مقر سازمان ملل به خبرنگاران گفت: ما به مداخله بین‌المللی نیاز نداریم تا به ما بگویند چگونه باید کشور خود را ادامه کنیم. کشورها بیش از یک میلیارد نفر جمعیت دارد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، اکبرالدین محدودیت‌های اعمال شده از سوی دولت هند در کشمیر را "منطقی دانست و گفت، این محدودیت‌ها در حال کاهش هستند.

وی افزود: نظم عمومی برای حصول اطمینان از دموکراسی ضروری است.

او ضمن تکذیب اتهاماتی علیه هند مبنی بر نقض حقوق بشر در کشمیر گفت: هند یک دموکراسی شکوفا است و ما به آن پایبندیم. ما متعهد هستیم که به مشکلات مردممان رسیدگی کنیم. لطفا به من زمان و فضا دهید تا به آن‌ها رسیدگی کنیم.

سفیر پاکستان در سازمان ملل نیز برگزاری این جلسه را مدرکی دانست که ثابت می‌کند این منطقه "نزاعی به رسمیت شناخته شده در سطح بین‌المللی است".

او در این باره گفت: امروز صدای مردم کشمیر اشغال شده در عالی‌ترین انجمن دیپلماتیک جهان شنیده شد.

این مقام پاکستانی افزود: این نخستین گام است و آخرین گام نیست. مساله همین جا تمام نمی‌شود. تنها زمانی این مساله پایان می‌یابد که عدالت در حق مردم جامو و کشمیر اجرا شود.

سفیر پاکستان تاکید کرد که این کشور خواستار یک "توافق صلح‌آمیز" است.  /  ایسنا

کپی