اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸

عرب: قرارداد بیرانوند تغییری نکرده است/ ۲ ماه است کالدرون آمده، اما هنوز سراغ برانکو را می‌گیرند!

عرب: قرارداد بیرانوند تغییری نکرده است/ ۲ ماه است کالدرون آمده، اما هنوز سراغ برانکو را می‌گیرند!

ایرج عرب، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تأکید کرد که قرارداد علیرضا بیرانوند نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است.

ایرج عرب در واکنش به زیر سؤال رفتن عملکرد باشگاه پرسپولیس از سوی طرفداران اظهار داشت: در این زمینه کارهای خوبی که در باشگاه انجام شده، دیده نشده و بیشتر به بحث‌های چالشی دقت شده است. نقاط قوت بسیاری در عملکرد هیئت مدیره وجود دارد. ما باید نسبت به مسائل واقع بین باشیم، اما به موضوعات پرسپولیس سطحی نگاه می‌شود. این باشگاه دولتی و با انبوهی از مشکلات است. دیده‌اید و خواهید دید که این مشکلات با تغییرات مدیریتی نه در گذشته حل شده و نه در آینده حل خواهد شد.

وی که با برنامه «سلام صبح بخیر» شبکه سه سیما صحبت می‌کرد در پاسخ به اینکه شما قبل از اینکه مدیریت باشگاه را بپذیرید می‌دانستید دولتی است، تصریح کرد: اتفاقاتی می‌افتد که به اینکه شما قبلاً می‌دانستید باشگاه دولتی است یا نه، ربطی ندارد. مگر ما می‌دانستیم نرخ ارز سه برابر می‌شود؟ مگر می‌دانستیم برانکو ناگهان می‌رود؟ درآمدهای ما که ریالی است چطور بالا رفته است؟! وقتی قرارداد یک مربی ناگهان سه برابر می‌شود چطور با پول ریالی می‌شود جبرانش کرد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره حواشی رفتن برانکو توضیح داد: برانکو روز قبل از رفتن خود اعلام کرد من هستم، اما فردای آن روز وکیل او نامه نوشت و گفت مطالبات من را بدهید که بخشی از آنها در پایان لیگ ایجاد شده بود و ایشان مثلاً هنوز قهرمان نشده بود که بخواهد پاداش قهرمانی بگیرد و او ناگهان تمام بدهی‌ها و پیش پرداخت فصل بعد را خواست.

عرب تأکید کرد: دو ماه قبل از رفتن برانکو ایشان 500 هزار یورو یعنی هشت میلیارد پول گرفت. برانکو گفت تا 18 ژوئن پول مرا بدهید، می‌مانم. چند روز قبل از این تاریخ پول آماده شد. ما به دلیل تحریم‌ها امکان واریز پولها را نداشتیم و وجوه را نقدی دریافت می‌کردند. حتی همان 500 هزار یورو را هم من نقدی در پاکت به او داده بودم. چهار روز قبل از تمام شدن موعدی که برانکو اعلام کرده بود، پول ایشان آماده بود، اما دو روز قبل از این موعد اعلام کرد می‌خواهد برود.

وی در واکنش به انتقاداتی که به بروز این اتفاق در دوران کاری‌اش شده است، یادآور شد: مگر یک مربی همه عمر در یک جا می‌ماند؟ این اتفاق در دوره ما افتاد، اما در هر دوره‌ای می‌توانست بیفتد. ایشان تصمیمی برای ماندن نداشت بعدها که منزل ایشان را تحویل گرفتیم فهمیدیم دو ماه قبل اسباب و اثاثیه‌اش را به گمرک داده است.

مدیرعامل پرسپولیس تأکید کرد: تمام تلاش ما این بود که ایشان را نگه داریم. تأمین رقم یک میلیون یورویی در عرض یک هفته تلاش نیست؟ ترغیب و تشویق ایشان تلاش نیست؟ شما به چه چیزی تلاش می‌گویید؟ قطعاً وقتی او دو ماه قبل وسایل خود را برده، تصمیمش به رفتن بوده است. تمام شواهد و قرائن نشان می‌دهد او می‌خواسته برود.

عرب در پاسخ به اینکه «چطور متوجه اسباب‌کشی او نشدید؟»، تصریح کرد: مگر باشگاه به خانه و زندگی شخصی افراد نظارت دارد؟ مگر صاحبخانه هر روز نگاه می‌کند که مستأجر چه می‌کند؟ البته ایشان که صاحبخانه و اختیاردار بود و باشگاه هم هیچوقت در زندگی شخصی سرمربی خود دخالت نمی‌کند. ما تلاش زیادی کردیم تا ایشان بماند و در حد توان خواسته‌هایش را تأمین کردیم. ما پول برانکو را در موعد مقرر آماده کردیم. اگر گزینه دیگری برای تلاش وجود دارد که ما انجام نداده‌ایم، بفرمایید.

وی که از انتقادات هواداران گلایه داشت، ادامه داد: ما به نظر هواداران احترام می‌گذاریم، اما اینکه خواسته آنها در چه سطحی مطرح شده، قابل تأمل است. بیرانوند مانده، علیپور، ترابی و انصاری را نگه داشته‌ایم. بازیکنانی بودند که شروطی در قراردادشان بود که به راحتی می‌توانستند بروند. مثلاً این شرط که اگر از قرارداد خارجی درصدی به باشگاه می‌آوردند می‌توانستند بروند. انصاری و ترابی به راحتی می‌توانستند جدا شوند. باشگاه و هیئت مدیره تلاش کردند و کارهای بسیار زیادی انجام شد و تلاش زیادی کردیم تا بازیکنانی که سه دوره تیم را قهرمان کردند، نگه داریم. نادیده گرفتن این همه تلاش برای نگه داشتن اینها اجحاف است. امیری و کنعانی‌زادگان را گرفتیم و مهاجم خارجی‌مان هم در راه است. خیلی هم شو ندادیم و اینکه هر روز مصاحبه کنیم چه مشکلی را حل می‌کند.

مدیرعامل پرسپولیس افزود: مسائلی وجود دارد که از دید هوادار دور است. برخی به هوادار می‌گویند به اسپانسر کمک نکنید، چون پول را به باشگاه نمی‌دهد و سیم کارت ها را بشکنید! دولت هم که کمک نمی‌کند. هواداران هم هزار تومان هم به حساب هواداری واریز نکردند بعد توقع دارند بازیکن یک میلیون دلاری بگیریم.

وی با بیان اینکه باشگاه ما دارای نظم مالی است و درآمدها و هزینه‌هایمان کامل مشخص است، تأکید کرد: درآمدها کفاف هزینه‌ها را نمی‌دهد. قیمت بازیکنان خیلی بالا رفته است و اگر بازیکن نگیریم فشار هواداری ایجاد می‌شود و اگر بگیریم مشکل مالی خواهیم داشت و حاشیه ایجاد می‌کند.

مدیرعامل پرسپولیس در پاسخ به اینکه آیا قرارداد هفت میلیاردی بیرانود صحت دارد، گفت: قرارداد او تغییری نکرده و او آفرهایی داشت که با غیرت ماند و از خودش گذشت. مذاکرات زیادی برای ماندن بازیکنان شد و تیم همان تیم قهرمان است، علاوه بر اینکه دو ملی‌پوش هم اضافه شده، بازیکنان جوان آورده‌ایم، سرمربی خیلی خوبی گرفته‌ایم. بالاخره برانکو روزی از پرسپولیس می‌رفت.

عرب یادآور شد: ما اینستاگرام دو میلیون و 700 هزار فالوری که معلوم نبود در اختیار چه کسی بود و باشگاه را می‌زد پیگیری کردیم. هنوز مشخص نیست این صفحه دست چه کسی بوده و دادگاه بررسی می‌کند. از این حساب درآمدزایی می‌شده و بابت استوری‌ها پول می‌گرفتند و این موضوع در حال بررسی است. کارهای بسیار زیادی که انجام شد در باشگاه دیده نمی‌شود و فکر می‌کنم بیشتر یک فضاسازی ایجاد شده است. تیم امروز نیاز به آرامش دارد. برانکو دو ماه است رفته و کالدرون آمده، ولی هنوز سراغ برانکو را می‌گیرند. انصاف نیست کالدرون که دارد کارش را می‌کند و با دستیارانش دارد جلو می رود نادیده بگیریم. باید صبورانه نسبت به مسائل واکنش نشان بدهیم و آرام باشیم.

مدیرعامل پرسپولیس با بیان اینکه برانکو در پرسپولیس برانکو شد و ابتدا عملکرد او این نبود، ادامه داد: باید از پرسپولیس و کالدرون حمایت کرد. کالدرون قبل از قرارداد می‌گفت سر تمرین برویم و خیلی انگیزه دارد. هدف ما حمایت از تیم است اما تمام مشکلات رفتن برانکو را گردن مدیریت می‌اندازند. حالا دیگر عمر مدیریتی باشگاه‌ها به هشت ماه رسیده است. این تغییرات مدیریتی اگر می‌خواست اثرگذار باشد اثر خود را می‌گذاشت. باید سراغ ایرادات ساختاری پرسپولیس برویم و تا اینها را حل نکنیم مشکل پرسپولیس حل نمی‌شود و پرداختن به مشکلات سطحی دردی را دوا نمی‌کند.

وی در پایان درباره شایعه استعفایش نیز گفت: ما یک استعفای باز پیش وزیر داریم، اما اخباری که مطرح شد جعلی و از سوی برخی است که نمی‌خواهند پرسپولیس موفق شود./ تسنیم به نقل از برنامه سلام صبح بخیر 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.