اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

54 درصد اشتغال صنعتی خراسان جنوبی در صنایع کوچک

54 درصد اشتغال صنعتی خراسان جنوبی در صنایع کوچک

صنایع کوچک در خراسان جنوبی، 54 درصد اشتغال صنعتی این استان را به خود اختصاص داده است.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک ها و نواحی صنعتی استان گفت: هم اکنون 340 واحد صنعتی با سرمایه گذاری 410 میلیارد تومان در شهرک ها و نواحی صنعتی استان وجود دارد که زمینه اشتغالزایی برای 5 هزار و 300 نفر را فراهم کرده است.

عابدینی بدون اعلام تعداد واحدهای صنعتی کوچک استان افزود: بیش از 95 درصد از واحدهای صنعتی خراسان جنوبی صنایع کوچک هستند.
وی با بیان اینکه 25 درصد صنایع کوچک استان تعطیل و یا در حالت رکود هستند گفت: 21 درصد این تعداد با برطرف شدن مشکلاتشان می توانند دوباره راه اندازی شوند و به چرخه تولید بازگردند.
معاون صنایع کوچک شرکت شهرکها و نواحی صنعتی استان با اشاره به صنایع کوچک فعال در شهرک های صنعتی هم گفت:  25 درصد این صنایع با ظرفیت بالای 70 درصد فعالیت می کنند ، 16 درصد با ظرفیت 30 تا 70 درصد و 35 درصد زیر 30 درصد ظرفیت و بقیه راکدند که تزریق نقدینگی ، نوسازی ماشین آلات ، به روز شدن تجهیزات و تهیه مواد اولیه راه برون رفت آنان از رکود و کاهش تولید است.
عابدینی افزود: صنایع کوچک پارسال 30 میلیون یورو صادارات به خارج از کشور داشتند که این آمار در سه ماه نخست امسال یک میلیون یورو بود.
فرآوری خاک های صنعتی ، خوراک دام و طیور، فرآوری سنگ های تزیینی ، لوله های پی وی سی، فرآوری محصولات استراتژیک استان، گیاهان دارویی و تولید ظروف یکبار مصرف از مهمترین صنایع کوچک خراسان جنوبی هستند.
واحد صنعتی کوچک به واحدهایی گفته می شود که زیر 50 نفر اشتغال زایی دارند./ صداو سیما

کپی