اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

آغاز فعالیت رسمی خانه مسافرها در کرمانشاه

آغاز فعالیت رسمی خانه مسافرها در کرمانشاه

مجری طرح ملی ساماندهی خانه مسافرها در کرمانشاه از آغاز فعالیت رسمی خانه مسافرها در استان خبر داد.

مصطفی صندوقی بابیان اینکه تاکنون حدود 300 خانه مسافر فاقد مجوز در سطح استان شناسایی شده، اظهارکرد: از این تعداد قریب به 80 خانه مسافر با تشکیل پرونده تقاضای صدور مجوز فعالیت رسمی کرده اند.

وی از شروع فعالیت رسمی خانه مسافرها در کرمانشاه با صدور مجوز 10 واحد طی روزهای گذشته خبر داد و افزود: براساس برنامه ریزی انجام شده، خانه مسافرهایی که در سطح استان مجوز فعالیت می گیرند در یکی از سه گروه فعالیت در ایام عادی، ایام تعطیل و یا در زمان پیک سفر قرار خواهند گرفت.
   
مجری طرح ملی ساماندهی خانه مسافرها در کرمانشاه اضافه کرد: همچنین این واحدهای اقامتی براساس سطح خدماتی که به مسافرین و گردشگران ارائه می دهند به سه گروه خانه مسافرهای درجه یک، درجه دو و درجه سه تقسیم می شوند که هزینه هرشب اقامت در آنها براساس این سطح بندی از 70 تا 160 هزار تومان متغییر خواهد بود.

صندوقی همچنین با تاکید براینکه نظارت بر فعالیت خانه مسافرهای کرمانشاه بصورت مستمر در دستورکار قرار دارد، عنوان کرد: هرماه یک اکیپ از چندین دستگاه ذیربط بصورت سرزده از فعالیت خانه مسافرهای استان بازدید دارند تا با تخلفات احتمالی برخورد کنند.

این مسئول در ادامه یادآورشد: بیشترخانه مسافرهای استان در منطقه تاق بستان کرمانشاه و شهرهای جوانرو، روانسر و پاوه مشغول به فعالیت هستند.

وی در ادامه در خصوص چگونگی اطلاع گردشگران از خانه مسافرهای فعال در سطح استان نیز گفت: از چندماه پیش رایزنی هایی را با شهرداری انجام دادیم تا درصورت امکان در میادین ورودی شهرها اقدام به نصب کیوسک های اطلاع رسانی در این زمینه برای گردشگران کنند، اما متاسفانه تاکنون جواب مثبتی دریافت نکرده ایم.

مجری طرح ملی خانه مسافرها در کرمانشاه با انتقاد از عدم همکاری برخی دستگاه های استان در راستای اجرای این طرح، عنوان کرد: هرچند  این طرح، طرحی ملی است و همه دستگاه های ذیربط موظف به همکاری جهت اجرای آن هستند، اما متاسفانه تاکنون بجز میراث فرهنگی و پلیس اماکن که همکاری خوبی داشته اند، سایر دستگاه ها چندان پای کار نیامده اند./ ایسنا

کپی