بهزیستی تنها متولی صدور مجوز مهد کودک است

استانها /
شناسه خبر: 494642

مدیرکل بهزیستی البرز گفت: از ابتدای سال تا کنون هیچ مهد کودکی در استان پلمب نشده است.

اسدالله حیدری اظهار کرد: مهدکودک‌های غیرمجاز به دو دسته تقسیم می‌شوند، دسته اول مهد کودک‌هایی هستند که از هیچ سازمانی مجوز ندارند و دسته دوم مهدکودک‌هایی هستند که از سازمان و مراکزی به جز بهزیستی مجوز گرفته‌اند که ما آماری از تعداد هیچ یک از آنها نداریم.

وی ادامه داد: بهزیستی تنها متولی صدور مجوز مهد کودک است و فعالیت سایر مراکزی که در قالب خانه بازی یا کلاس خلاقیت اقدام به نگهداری چند ساعته از کودکان می‌کنند، مورد تایید نیست.

این مسئول تصریح کرد: ماهیت مهدکودک فقط نگهداری از کودک است و مهد کودک‌هایی که فعالیت آنها جنبه قانونی دارد باید مجوز و پروانه فعالیت خود را روی دیوار بزنند و حق ندارند از جایی به جز بهزیستی مجوز نگهداری از کودک بگیرند.

مدیرکل بهزیستی البرز گفت: در حال حاضر 283 مهد کودک شهری و روستایی در استان فعالیت دارند که 15 هزار کودک در آنها نگهداری و آموزش داده می‌شوند.

حیدری با اشاره به نظارت جدی بر فعالیت مهدکودک‌های استان گفت: ناظران و کارشناسان بهزیستی به طور مستمر به صورت سرزده از مهدکودک‌های استان بازدید و وضعیت آنها را رصد می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تا کنون هیچ یک از مهدکودک‌های استان لغو مجوز و یا پلمب نشده‌اند و تخلفات آنها در حد تذکر و اخطار بوده است./ ایسنا

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.