اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹

لزوم هدف‌گذاری برای معرفی مشهد به عنوان شهر سالم

لزوم هدف‌گذاری برای معرفی مشهد به عنوان شهر سالم

به دنبال معرفی مشهد به عنوان شهر سالم و نمونه کشوری در همه ابعاد اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی هستیم و برای تحقق این مهم حمایت های لازم را از مدیریت شهری انجام خواهیم داد.

برنامه ریزی دقیق

علی‌رضا رزم‌حسینی استاندار خراسان رضوی گفت:  در مراسم آغاز عملیات اجرایی اولین تقاطع 4 سطحی شمال شرق کشور که در محل میدان نمایشگاه مشهد برگزار شد، اظهار داشت: همانطور که شهرها درحال توسعه است، باید شهرداران و شوراهای اسلامی شهر نیز با برنامه ریزی دقیق، در مسیر توسعه زیرساخت ها گام بردارند.

وی با بیان اینکه شهرداری و شورای شهر مشهد برای اجرای پروژه های مهم شهری در حال تلاش هستند، افزود: کلانشهر مشهد ظرفیت های خوبی برای معرفی به عنوان شهر سالم و نمونه کشوری دارد و امیدواریم مدیریت شهری برای تحقق این مهم، هدف گذاری لازم را انجام دهد.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: زائران و مجاوران حرم مطهر امام رضا(ع) شایستگی بسیار زیادی دارند و اگر بدانند که در چه موقعیتی به سر می برند، حتما در جهت گسترش فرهنگ مشارکت همراهی خواهند کرد.

مدیریت شهری مشهد در مسیر خدمت رسانی

وی با بیان اینکه مدیریت استان برای کمک به مدیریت شهری مشهد در مسیر خدمت رسانی به زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی مصمم است، خاطرنشان کرد: بنده و همه معاونان استانداری در جهت تقویت پروژه های شهری و طرح موضوعات در کمیسیون ماده 5 و تامین منابع مالی کمک خواهیم کرد تا هر روز پیشرفت ها و آبادانی های بیشتری را در کلانشهر مشهد شاهد باشیم.

رزم حسینی به آغاز عملیات اجرایی ساخت اولین تقاطع 4 سطحی شمال شرق کشور در مشهد اشاره کرد و گفت: برخی شهرها که از ابتدا، طراحی شهرسازی نداشته اند در طول زمان با معضل ترافیک و آلودگی صوتی مواجه می شوند و به همین دلیل اجرای برخی پروژه ها برای حل این مشکلات ضرورت پیدا می کند.

وی با بیان اینکه در دنیا برای حل معضل ترافیک راه های مختلفی پیشنهاد می شود، افزود: بر اساس نظر تخصصی کارشناسان، برای حل معضل ترافیک در کلانشهر به اجبار باید تقاطع ها و زیرگذرهای جدیدی احداث شود و در کار این مسئله، پروژه های حمل و نقل عمومی مانند خطوط قطارشهری هم با مساعدت های خوب دولت در زمینه انتشار اوراق مشارکت به خوبی پیش می رود.

اجرای پروژه تقاطع 4 سطحی میدان نمایشگاه مشهد

استاندار خراسان رضوی گفت: حتما برای اجرای پروژه تقاطع 4 سطحی میدان نمایشگاه مشهد مطالعات لازم انجام گرفته و ضرورت آن برای کارشناسان حوزه حمل و نقل و ترافیک به اثبات رسیده است.

رزم حسینی با اشاره به تقارن آغاز عملیات اجرایی ساخت تقاطع 4 سطحی میدان نمایشگاه مشهد با سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی بیان کرد: پروژه تقاطع میدان نمایشگاه می تواند در شأن آزادگان همیشه سرافراز کشورمان باشد و امیدواریم این تقاطع تحت عنوان آزادگان نامگذاری شود.  

وی بر لزوم همدلی و همزبانی همه مدیران شهری و استانی برای پیشرفت و آبادانی شهر مشهد تاکید کرد و گفت: با توجه به وجود مضجع شریف امام رضا(ع) در مشهد، همه ما باید نیت های خودمان را خالص کرده و در مسیر آبادانی و پیشرفت این کلانشهر همدل و همزبان شویم.

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه با هر سلیقه سیاسی باید در مسیر آبادانی شهر امام رضا(ع) گام برداریم، گفت: خوشخبتانه با توجه به مساعدت دولت و تهاتر بدهی های بانکی شهرداری، اکنون امکانات مالی مدیریت شهری مشهد در شرایط خوبی به سر می برد و امیدواریم با اجرای پروژه مهم، نیاز زیرساختی این کلانشهر تا 50 سال آینده تامین شود.

رزم حسینی به برنامه ریزی های انجام گرفته برای ساماندهی حاشیه شهر مشهد اشاره کرد و گفت: طرح نجات به منظور کاهش آسیب های اجتماعی حداکثر تا یک ماه آینده در 8 محله با حدود 350 هزار نفر جمعیت تحت پوشش اجرایی خواهد شد.  به دنبال این هستیم که طرحی پایدار و کارشناسی شده در حاشیه شهر مشهد کلید بزنیم تا به الگوی کشوری تبدیل شود و در این راستا وزیر کشور برای کمک به اجرای پروژه های ساماندهی حاشیه شهر قول مساعد داده است.

کپی