اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹

حمایت فاطمه معتمد آریا از حرکت دلنشین عکاسان سینما

حمایت فاطمه معتمد آریا از حرکت دلنشین عکاسان سینما

پنجمین جشن عکاسان سینمای ایران با تقدیر از سیروس الوند و حسین ملکی و با معرفی امید صالحی به عنوان عکاس سال سینمای ایران در مرکز همایش‌های رایزن برگزار شد.

انجمن عکاسان سینمای ایران با اعلام خبر برگزاری پنجمین جشن عکاسان سینما در مرکز همایش‌های بین المللی رایزن عنوان کرد در این مراسم علاوه بر تقدیر از سیروس الوند و حسین ملکی، تندیس بهترین عکاس سال سینمای ایران به امید صالحی برای مجموعه عکس‌های فیلم سینمایی شبی که ماه کامل شد اهدا شد.

در ادامه از انجمن های بازیگران ،کارگردانان و مدیران تولید به دلیل امضای تفاهم نامه با انجمن عکاسان سینما به منظور ایجاد امنیت شغلی تقدیر شد. فاطمه معتمد آریا، وحید موسیائیان و محمد رضا منصوری تقدیر شد.

معتمد آریا در صحبت های کوتاهی گفت:از انجمن عکاسان سینما تشکر می کنم چرا که بدعتی گذاشتند وبا انجمن و صنوف دیگردر مورد امنیت شغلی تفاهم نامه امضا کردند.فکر می کنم یک عضو مهجورخانه سینما وقتی باعث می شود انجمن کارگردانان، بازیگران، فیلمبرداران و انجمن های دیگر کنار جمع شوند و همه به این تفاهم برسند که با هر سلیقه ای که در سینما داریم همدیگر را پشت به پشت نگه داریم برای اینکه سینما را نگه داریم اتفاق ویژه ای است. ما مخلص همدیگر هستیم،چرا که ما یک هدف داریم وآن سینما است .بهتراست که این سخن و این حرکت دلنشینی که عکاسان سینما شروع کردند را با جان و دل بپذیریم و حامی آنها باشیم.»

در آخر بهنوش طباطبایی برای معرفی عکاس سال سینمای ایران روی صحنه امد و گفت:«برخی اوقات امکان دارد لحظاتی از بازی بازیگران از دوریبن فیلمبردار پنهان شود.اما یک عکاس با مهارت و ظرافت این لحظه را چنان ثبت می کند که گاهی اوقات شناسنامه فیلم می شود. دست تک تک شما را با احترام می فشارم.»

در این بخش نام نامزدهای مسابقه عکس پنجمین جشن عکاسان سینما محمد بدرلو برای مجموعه عکس های«۲۳ نفر»و«سرخپوست»،امید صالحی برای مجموعه عکس های«شبی که ماه کامل شد»،امیر حسین شجاعی برای مجموعه عکس های «متری شیش و نیم»و آرزواتحاد برای مجموعه عکس های«لابیرنت» خوانده شد و در نهایت امید صالحی به عنوان عکاس سال سینمای ایران معرفی شد و تندیس جشن به او اهدا شد.

همایون اسعدیان، همایون ارشادی، شاهرخ فروتنیان، افسانه چهره آزاد، فاطمه معتمد آریا، بهنوش طباطبایی، ویدا جوان، متین ستوده، مرتضی رزاق کریمی، سیروس الوند، رامین حیدری فاروقی، امیر عابدی، محمد علی سجادی، نگار آذربایجانی، علی قائم مقامی، گوهر خیراندیش، حسین ملکی، وحید موسیائیان، مصطفی شایسته، مسعود رایگان، خسرو دهقان، محمد حسین فرحبخش، مهدی رحمانی، شهرام شاه حسینی، محمد فوقانی، فرامرز بیات، زهرا مصفا، رز ارغوان آذر، المیرا مقدم، محمد بدرلو، آرزو اتحاد، مهسا طیب طاهر، حسن شجاعی، مسعود اشتری، مهدی حیدری، مجید خمسه، جواد جلالی، اردشیر شلیله، رضا مهاجر،حسن هندی، احمد رضا شجاعی، مهدی دلخواسته، سحرعصر آزاد، خسرو دهقان، بهروز صادقی، جلیل شعبانی، افسانه پاکرو، فرهاد سلیمانی، فریبا کوثری، بهرنگ دزفولی زاده، ماهورموسائیان، رحمت عبدالله زاده، بهمن اردلان، مازیار شیخ محبوبی از جمله حاضران در مراسم بودند.

پنجمین جشن عکاسان سینما ۲۴ مرداد ماه به دبیری علی نیک رفتار در مرکز همایش‌های بین المللی رایزن برگزار شد.

کپی