اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

خداحافظی با مدیران بدون برنامه

خداحافظی با مدیران بدون برنامه
علیرضا آشناگر استاندار سمنان

مدیری که قادر به تامین زیرساخت‌های توسعه نیست باید با پست خود خداحافظی کند.

بنا است کاری درست و متناسب با استاندارهای روز انجام دهیم، لذا سمبل‌کاری جایی در استان سمنان ندارد و می‌باید در سه ماه آینده تکلیف نصب دوربین‌های نظارتی مشخص شود و در غیر این صورت خداحافظی مدیران از صندلی‌های خود الزامی است.

دوربین‌های نظارتی شهر سمنان آماده وصل است، اما فیبر نوری مشکل تحقق نیافتن این گام است. در استان با برخی مدیران مغایرت وجود دارد که متاسفانه کار آنان توجیه و نسبت به انجام کار تنبل هستند، چرا برای نصب دوربین‌های نظارتی در سمنان و دامغان با شوراهای شهر رایزنی نمی‌شود؟

بروز این همه تصادفات شهری به نصب نشدن دوربین‌ها و اعمال قانون برمی‌گردد.اگر شهروندان بدانند دوربین‌ها نصب است و تخلفات را ثبت و اعمال قانون از سوی راهور صورت می‌گیرد حتما سرعت را کم و قوانین را رعایت می‌کنند.

مسئولان به مقوله نصب دوربین‌های نظارتی نباید این قدر سبک نگاه کنند. در دیدار با وزیر ارتباطات در تهران گفته شد که آماده پایلوت کشوری شهر هوشمند هستیم و حال در درون استان با اهمال‌کاری مدیران مواجهیم که برای یک فیبر نوری ماه‌ها امروز و فردا می‌کنند.

در مرکز استان خدمات باید متناسب با مرکزیت صورت گیرد و مراکز سایر استان‌ها را که نگاه می‌کنیم در مقایسه با سمنان نیستند مردم خدمات و سرویس مناسب را در حد کشوری توقع دارند لذا فرمانداران باید پیگیر این موضوع از شورای شهر خود باشند.

شهرداری‌ها و مخابرات باید پیگیری نصب دوربین‌های نظارتی را در اولویت کارها قرار دهند. کار اجرای ۲۵ کیلومتر فیبر نوری در سمنان شروع و تنها اتصالات آن باقی‌مانده و در پاسخ علت نبود پایان کار می گویند ۱۰ ماه با پیمانکار اختلاف داریم، لذا باید پرسید که این نبود تعهدات چرا گزارش نمی‌شود؟

وجود رادیویی که اخبار ترافیکی را به سمع و نظر مردم برساند ضرورت دارد و با راه‌اندازی مرکز مانتورینگ علاوه بر وجود پلیس و ساختمان مجزا مخصوص این کار باید پیام‌های ترافیکی هم به مردم اطلاع‌رسانی شود و در مورد راه‌اندازی مرکز مانیتورینگ گرمسار تا ۱۵ روز دیگر طرح این موضوع را ارائه دهند.

کپی