اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹

شلیک 3 موشک از غزه به سمت اراضی اشغالی

شلیک 3 موشک از غزه به سمت اراضی اشغالی

منابع صهیونیستی از شلیک سه فروند موشک از نوار غزه به سمت مناطق صهیونیست‌نشین در مجاورت این منطقه خبر دادند. این در حالی است که رژیم صهیونیستی نیز حملاتی به غزه داشت.

 جنگنده‌های رژیم صهیونیستی صبح امروز شنبه حملاتی را به مناطق مختلف غزه داشتند.

شاهدان عینی گفتند، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی حملاتی را به غزه داشتند و موشک‌هایی را به مناطق مختلف به سمت اراضی کشاورزی شلیک کردند.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از رسانه‌های عبری زبان گزارش داد، سامانه گنبد آهنین یکی از موشک‌ها را ساقط کرده و دو موشک دیگر نیز به مناطق باز در نزدیکی سدیروت اصابت کردند.

شلیک این موشک‌ها احتمالا پاسخی به شهادت شماری از فلسطینیان به ضرب گلوله نظامیان ارتش صهیونیستی در مرزهای غزه طی روزهای اخیر باشد.

ارتش رژیم صهیونیستی شامگاه یکشنبه گذشته از ترس حملات موشکی تلافی‌جویانه مقاومت فلسطین در واکنش به شهادت شش فلسطینی در مرزهای غزه اقدام به نصب سکوهای جدیدی از سامانه گنبد آهنین در جنوب اراضی اشغالی کرد.

منابع صهیونیستی تاکید کردند که فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی معتقدند که احتمال واکنش مقاومت و حملات موشکی آن به اراضی اشغالی در پاسخ به شهادت این فلسطینیان بسیار بالا است.

این در حالی است که تظاهرات بزرگ بازگشت در مرزهای غزه پس از یک هفته وقفه مجددا ازسرگرفته شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، هزاران فلسطینی روز جمعه در هفتادمین جمعه تظاهرات بازگشت در مرزهای باریکه غزه شرکت کردند.

هیئت عالی ملی برگزاری تظاهرات بازگشت و شکستن محاصره طی بیانیه‌ای خواستار مشارکت پررنگ فلسطینیان در تظاهرات شده بود.

تظاهرات با شعار "جوانان فلسطینی" برگزار شد.

نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی همانند جمعه‌های گذشته با شلیک گسترده گلوله و گاز اشک آور اقدام به سرکوب این تظاهرات مسالمت آمیز کردند.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه شمار مجروحان تظاهرات را ۳۳ نفر اعلام کرد که در میان آنها یک خبرنگار هم دیده می‌شد.

لازم به ذکر است که تظاهرات بزرگ بازگشت از ۳۰ مارس سال گذشته آغاز شده و تاکنون طی آن بیش از ۳۲۰ فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی به شهادت رسیده و نزدیک به ۳۲ هزار نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند که حال صدها نفر از آنان وخیم است و صدها نفر هم تاکنون معلول و دچار نقص عضو شده اند.  / ایسنا

کپی