اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

تجهیز مدارس محروم استان قزوین

تجهیز مدارس محروم استان قزوین

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین : برای تجهیز مدارس محروم استان بیش از ۲۱ میلیارد ریال هزینه شد.

مریم بیدخام در حاشیه مراسم بدرقه کاروان حامل تجهیزات آموزشی به مدارستجهیز ۲۱ میلیارد ریالی مدارس محروم استان قزوین

محروم استان گفت: با پیگیری‌های صورت‌گرفته نخستین بار در کشور، مبلغ ۲۱ میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال از محل اعتبارات سازمان امور اجتماعی کشور به تجهیز مدارس حاشیه‌نشین و محروم استان اختصاص یافت.
وی افزود: این مبلغ را اداره کل آموزش و پرورش استان به مدارس مناطق محروم تخصیص داد.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تجهیزات خریداری‌ شده را مختص مدارس محلات حاشیه‌نشین شهرستان‌ها و شامل میز و صندلی، کامپیوتر و لپ‌تاپ، پرینتر، دستگاه فتوکپی، اسکنر، ویدئو پروژکتور، دستگاه آب سرد‌کن و دیگر ملزومات آموزشی عنوان کرد و گفت: این تجهیزات امروز به مدارس مدنظر ارسال شد.
وی با اشاره به اینکه قزوین از جمله استان‌های مهاجرپذیر کشور است و بیشتر مهاجران آن به‌ علت نداشتن بضاعت مالی کافی در حاشیه شهر‌های استان سکونت کرده‌اند، افزود: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در مناطق حاشیه‌نشین تدوین و اجرای طرح‌های پیشگیرانه ضروری است.
بیدخام تصریح کرد: باوجود اقدامات مثبت صورت‌گرفته، به‌دلیل نرخ بالای آسیب‌ها در مناطق محروم، کاهش آسیب‌ها و توانمندسازی این مناطق همچنان نیازمند توجه و تلاش ویژه است.
وی گفت : با پیگیری‌های صورت‌گرفته، سازمان امور اجتماعی کشور اهتمام ویژه‌ای به این موضوع داشته و اعتبار قابل‌توجهی را به توانمندسازی و تقویت زیرساخت‌ها در مناطق یادشده اختصاص داده است.
بیدخام افزود : با تخصیص منابع و اعتبارات و توزیع عادلانه امکانات آموزشی، مشکلات زیرساختی این مناطق کاهش یافته و کیفیت زندگی دانش‌آموزان محروم آن افزایش می یابد./ صداو سیما

کپی