اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

جشنواره کتابخوانی رضوی تجلی امید به آینده روشن است

جشنواره کتابخوانی رضوی تجلی امید به آینده روشن است

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی پیامی به آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی که از صبح امروز پنجشنبه 24 مرداد در مشهد آغاز شده، این جشنواره را، تجلی امید به آینده روشن و کتابخوان ایران بصیر و ولایت مدار دانست.

متن پیام صالحی به شرح زیر است:بوستان سرسبز کتاب آن هنگام که نسیم جانفزای معارف اهل بیت (ع) در آن می‌پیچد و جلوه‌ای از ظرایف سیره و سنت آن عزیزان خدا را متبلور می‌سازد، برکتی صدچندان می‌یابد، بدان‌گونه که عطر آسمانی آن از جسم و جان خوانندگان استشمام و در رفتار عملی آنان متجلی می‌شود.

جشنواره‌های مروج کتابخوانی، فرصتی ارزشمند برای پیوند عموم مردم با «یار مهربان» اندیشه های بشری است و زمانی که با آموزه‌های اصیل مذهبی آمیخته شوند، شکوه صدچندان می‌یابند.

جشنواره کتابخوانی رضوی که مفتخر و معطر به نام و یاد نورانی هشتمین اختر تابنده آسمان امامت و ولایت حضرت علی بن موسی الرضا (علیه آلاف التحیه و الثناء)، خواهر گرانقدرشان حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) و فرزند برومندشان حضرت جواد(علیه السلام) است، در قلوب ارادتمندان و عاشقان اهل بیت (ع) در سراسر ایران اسلامی جایگاه ویژه ای یافته است. پشتوانه پرافتخار شرکت عاشقان آن امام همام به ویژه کودکان، نوجوانان و جوانان در ادوار مختلف این جشنواره به ویژه نهمین دوره، با مشارکت بیش از یک میلیون و سیصد هزار نفر،‌ بیانگر اوج ارادت و میهمان نوازی شایسته ایرانیان از اهل بیت پیامبر(ص) است و نشان از اشاعه سیره فرهنگی و علمی ایشان دارد.

نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، تجلی امید به آینده روشن و کتابخوان ایران بصیر و ولایت مدار است.

یکایک دست اندرکاران برگزاری این جشنواره،‌ بالاخص کتابداران عزیز در اقصی نقاط کشور، شایستگی آن را داشته‌اند که در شهر و دیار خویش به افتخار خدمتگزاری حضرت ثامن الحجج (ع) نائل شوند و در دایره بزرگ خادمان رضوی قرار گیرند. به همه شما عزیزانم در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خداقوت می‌گویم و ضمن تبریک دهه امامت و ولایت، که آغاز آن مظهر عبودیت و شکوفایی ایمان و خاتمه آن ثمره نبوت و اکمال دین است، برایتان در این مسیر نورانی، عزت و سربلندی آرزومندم./مهر

کپی