اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹

ماجراهای شهاب و شکرستان

ماجراهای شهاب و شکرستان
محسن بوالحسنی خبرنگار

شهاب حسینی راوی فصل جدید در مجموعه پویانمایی «شکرستان» بود که نوروز از شبکه «نسیم» پخش شد و قرار بود روایت فصل‌های بعدی این مجموعه را نیز برعهده داشته باشد. با این حال روایت شروع فصل جدید «شکرستان» در ایام عید قربان تا عید غدیر به علی همت مومیوند سپرده شد و همین مسأله به حاشیه‌های حذف حسینی از «شکرستان» آن هم به‌دلیل دیدار و گفت‌وگو و تمجید او از بهروز وثوقی بیشتر دامن زد.

وقتی حرف‌وحدیث‌های گوشه و کنار این جایگزینی به اوج رسید بالاخره شهاب حسینی به این اخبار واکنش نشان داد و از دلایل عدم حضورش در فصل جدید «شکرستان» سخن گفت.
شهاب حسینی در صفحه اینستاگرام خود از همکاری با این مجموعه در فصل‌های بعدی خبر داد و نوشت: «علت بعضی از خبرسازی‌های غیرواقعی و انگیزه‌های پشت آن بر بنده روشن نیست. در خصوص عدم ادامه همکاری بنده کوچک با مجموعه جذاب خلاقانه و دیدنی شکرستان به تهیه‌کنندگی دوست و همکار عزیز و صمیمی آقای مسعود صفوی صرفاً به‌دلیل عدم هماهنگی زمانی به‌دلیل شرایط فشرده‌ کاری بنده در خارج از ایران اتفاق افتاده که برخلاف خواست قلبی طرفین رقم خورده چرا که شخصاً از علاقه‌مندان به این مجموعه هستم.» حسینی که این روزها به گفته خودش خارج از ایران حضور دارد یادداشت خود را این‌طور به پایان می‌رساند: «ان شاءالله بعد از اتمام پروژه‌های کاری در خارج از کشور برای رفع دلتنگی و انجام پروژه‌هایی طبق قرارهای قبلی در ایران همیشه عزیز خواهم بود. ان شاءالله، به شرط بقا. آمین.» محمدرحیم لیوانی مدیر مرکز پویانمایی «صبا» هم ضمن تکذیب حاشیه‌ها بر ادامه همکاری شهاب حسینی با انیمیشن «شکرستان» در فصل‌های بعدی تأکید کرده و گفته بود او در فصل‌های بعدی حتماً با این مجموعه همکاری خواهد داشت. شهاب حسینی در سال ۱۳۸۷ با بازی در فیلم سوپر استار، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر را دریافت کرد و در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶ با ایفای نقش در فیلم فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی، توانست جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم کن را به خود اختصاص بدهد. همچنین او خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد جشنواره بین‌المللی فیلم برلین ۲۰۱۱ را به‌همراه گروه بازیگران فیلم جدایی نادر از سیمین کسب کرد.

کپی