اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

استقلالی‌ها نفس راحتی کشیدند

استراماچونی ماندنی شد

استراماچونی ماندنی شد
حامد جیرودی

پایان 48 ساعت پرالتهاب برای باشگاه استقلال و هوادارانش. التهابی که چیزی از شوک کم نداشت؛ احتمال قطع همکاری استراماچونی با استقلال. در حالی که باشگاه استقلال اجازه نمی‌دهد خبرهای مهم به رسانه‌ها راه پیدا کند و واکنش‌های مسئولان به اتفاقات هم قطره چکانی است، کیلومترها دورتر از ایران، توئیت یک خبرنگار ایتالیایی پرده از دلخوری عمیق استراماچونی با باشگاه برداشت و کار تا جایی پیش رفت که رسانه‌های معتبر این کشور مدعی شدند طرفین به سمت جدایی پیش می‌روند.

در این میان مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره باشگاه استقلال در اظهارنظرهای مختلف تأکید کردند که چنین اتفاقی نمی‌افتد و حتماً رضایت  استراماچونی را جلب خواهند کرد. موضوعی که به نظر می‌رسد انجام شده و دیروز خبرها رنگ و بوی بهتر و امیدوارکننده‌تری داشت. همان طور که خبر منفی از سوی خبرنگار هموطن استراماچونی منتشر شد، خبر مثبت هم از همین کانال انتشار یافت و تا حدود زیادی خیال هواداران آبی را راحت کرد.
جیانلوکا دی مارتزیو، خبرنگار شبکه اسکای اسپورت دیروز در صفحه شخصی‌اش نوشت: «صحبت از جدایی استراماچونی از استقلال آنقدر جدی بود که در کمترین زمان ممکن هواداران استقلال به این موضوع در مقابل باشگاه اعتراض کردند. البته این اتفاقات منجر به صحبت‌هایی بین طرفین شد و آنها شفاف در مورد مسائل مختلف صحبت کردند. سرمربی سابق اینترمیلان بشدت از بدقولی‌ها ناراحت است و در روزهای اول وعده‌هایی به او داده شد که انتظار داشت این وعده‌ها عملی شود. با وجود اتفاقاتی که رخ داده، استراماچونی در استقلال ماندگار شده البته این تصمیم تا زمانی است که مدیران استقلال روی وعده‌های خود ماندگار باشند.» با تمام این اوصاف آنچه قابل انکار نیست، اینکه آندره‌آ استراماچونی بشدت از مسئولان استقلال ناراحت است. عمده ناراحتی این مربی از وضعیت نقل و انتقالات و امکانات تیم است. یکی از مسائلی که استراماچونی خواسته بود، جذب بازیکن سابق فیورنتینا و میلیچ بازیکن کرواسی بود. اگر چه میلیچ قرار است به ایران بیاید اما مشکلات استراماچونی با جذب این بازیکن به پایان نمی‌رسد. او خواستار فراهم شدن امکانات اولیه نیز شده است. در این بین، پاستورلا مدیر برنامه‌های معروف استراماچونی نیز وارد عمل شده و تماسی با مسئولان استقلال گرفته است.
در میان تمام دلایلی که برای ناراحتی و دلخوری سرمربی ایتالیایی استقلال رسانه‌ای شده، یکی از موارد عجیب‌تر و قابل تأمل‌تر است. موضوع از این قرار است که گفته می‌شود استراماچونی دوشنبه می‌خواسته مانع برگزاری بازی دوستانه استقلال و پیکان شود. این اتفاق زمانی افتاده که او فهمیده بازیکنان تیم قصد دارند با ماشین شخصی به پیکانشهر بروند. تابناک از قول یک منبع آگاه نوشته: «استراماچونی به قدری شاکی بود که می‌گفت «مگر استقلال تیم محلی است؟ ماشین بگیرند همه تیم با هم برای بازی بروند. من تا به حال چنین چیزی ندیده‌ام. بازیکن باید از چند ساعت قبل بیاید. من چنین چیزی را فقط در ایران دیده‌ام.» نزدیکان استراماچونی در لحظاتی که او گلایه داشته می‌خواستند با جمله کلیشه‌ای و معروف «اینجا ایران است» او را آرام کنند، اما پاسخ این مربی خیلی جالب بود: «شما من را آوردید شبیه خودتان شوم یا من را آوردید که شبیه ایتالیایی‌ها شوید؟ من نمی‌خواهم شبیه شما شوم. نظم و انضباط را رعایت کنید.»

کپی