اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹
دبیرکل سابق آمد، انصاری فرد و شمسایی رفتند

پست پر سروصدای «ساکت»

پست پر سروصدای «ساکت»
سونیا احمدی

ساکت اینجا، ساکت آنجا، ساکت همه جا، این توصیفی است که می توان درباره دبیرکل سابق فدراسیون فوتبال به کار برد. نگاهی به مسائل مدیریتی و اجرایی فدراسیون فوتبال در ماه‌های اخیر نشان می‌دهد که به نوعی تمام مسائل در زمینه‌ها و موضوعات مختلف به او ختم می‌شود. مدیری که آذر97 به دلیل قانون منع به کارگیری بازنشستگان، سمت دبیرکلی را تحویل داد اما همچنان با عنوان مشاور رئیس فدراسیون و سرپرست تیم ملی فوتبال به کار خود ادامه می دهد.

 ریاست مرکز ملی فوتبال دیگر سمتی است که رسماً و قانوناً در اختیار دبیرکل سابق قرار ندارد اما عملاً این محمدرضا ساکت است که بر صندلی این مرکز نشسته، میهمانان را به بازدید از بخش‌های مختلف آن خصوصاً «تور پِک» دعوت می‌کند و با آنها به طبقات مختلف، سر می‌زند. او حالا هم در انتصابی عجیب به عنوان عضو کمیته فنی فوتسال انتخاب شده است. در حالی که او هیچ سابقه فنی در فوتسال ندارد! این موضوع با واکنش اعضای مهم شورای فنی فوتسال مواجه شد و محمدحسن انصاری‌فرد و وحید شمسایی در پی ورود محمدرضا ساکت به کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی از سمت خود استعفا دادند.
انصاری‌فرد در این رابطه گفت:« وقتی تاج سه جلسه برای یک‌کاسه کردن سازمان فوتسال برگزار کرد، در جلسه آخر گفت ساکت باید به کمیته فنی بیاید، من هم گفتم در کمیته ما افراد متخصص هستند و 15 تیر به تاج گفتم اگر ساکت بیاید من قطع همکاری می‌کنم. فوتسال داشت مستقل کار می‌کرد و از زیر سلطه کسانی که مأموریت و مشغله‌های زیادی در فدراسیون دارند، خود را بیرون کشیده بود اما نمی‌دانم تاج چه فکری می‌کند که این همه کار را بر دوش کسی می‌گذارد که کارنامه ناموفقی دارد و اصرار اینکه همه جا باید ایشان باشد برای چیست.» وحید شمسایی کاپیتان سابق تیم ملی فوتسال هم درباره استعفایش از کمیته فنی فوتسال به ایسنا چنین توضیح داد:« من هدفم از ابتدا کمک بود و دیدید هر زمان که نیاز به انتقاد بود، حرفم را زدم و در مورد تعطیلی اردوی تیم ملی و ندادن پاداش‌ها بدون هیچ ترسی مصاحبه کردم. چون به میز و صندلی وصل نبودم. مثل برخی نیستم که هیچ جایگاهی در فوتسال نداشتند اما وقتی با کسی آمدند، بعد از رفتن رئیس همچنان مانده‌اند. من از این اخلاق‌ها ندارم. اصلاً هم به ساکت کاری ندارم. کارم هیچ موقع پیش او گیر نبوده. ساکت در فدراسیون است و تاج انتخابش کرده و به خودشان مربوط است. ایشان با این همه پست و مقام، مدل آمدن‌شان به کمیته فنی فوتسال عجیب بود. آمدن‌شان مبارک باشد؛ به هر حال زورشان در فدراسیون زیاد است و امیدوارم با این زور زیادشان، فوتسال پیشرفت کند اما مثل این می‌ماند که مدیرعامل یک بیمارستان که تخصصش مغز و اعصاب است، مسئول کافی شاپ، اورژانس و اتاق عمل بیمارستان هم شود.» مهدی تاج هم در گفت وگویی که با سایت فدراسیون داشت، درباره استعفای انصاری‌فرد چنین واکنشی داشت:« آقای انصاری‌فرد از جمله بزرگان فوتبال و فوتسال هستند که زحمات زیادی هم در این عرصه کشیده‌اند.به هر حال من از بابت همه تلاش‌های ایشان تشکر می‌کنم. درباره موضوع فوتسال هم در هیأت رئیسه تصمیم‌گیری خواهد شد.» گفتنی است، مدیران عامل باشگاه‌های فوتسال با انتشار بیانیه‌ای خطاب به رئیس فدراسیون فوتبال خواستار عدم موافقت با استعفای انصاری‌فرد شده‌اند.

کپی