اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹

برنامه تیم والیبال نوجوانان در مسابقات جهانی

برنامه تیم والیبال نوجوانان در مسابقات جهانی

برنامه مسابقات تیم والیبال نوجوانان ایران در رقابت‌های قهرمانی ۲۰۱۹ جهان مشخص شد. بلند قامتان کشورمان در نخستین دیدار ۳۰ مرداد به مصاف بلغارستان می روند.

شانزدهمین دوره مسابقات والیبال زیر ۱۷ سال جهان از ۳۰ مرداد تا ۸ شهریور به میزبانی تونس برگزار می‌شود. ایران در مرحله گروهی این دوره از مسابقات با تیم‌های جمهوری چک، بلغارستان، کلمبیا و ایتالیا رقابت می‌کند.

برنامه مسابقات ایران در والیبال قهرمانی زیر ۱۹ سال جهان:

پنجشنبه ۳۰ مرداد ساعت ۱۶:۳۰، ایران - بلغارستان

جمعه ۳۱ مرداد ساعت ۱۶:۳۰، ایران - جمهوری چک

شنبه یک شهریور ساعت ۱۶:۳۰، ایران - کلمبیا

یکشنبه ۲ مرداد ساعت ۲۰:۳۰، ایران - ایتالیا

در پایان مرحله مقدماتی، چهار تیم برتر هر گروه به مرحله یک هشتم نهایی صعود می‌کنند و مسابقات از این مرحله به صورت حذفی پیگیری خواهد شد.

بردیا سعادت، امیرحسین خانی، امیرحسین تقوی، سهیل مسعود، مهران فیض امام دوست، مهدی جلوه، امیررضا سرلک، سجاد جلوداریان، امیرحسین توخته، امین خواجه‌خلیلی، عبدالمختار بوش و سهیل کمال‌آبادی ۱۲ بازیکن ایران در این دوره از مسابقات هستند و هدایت تیم بر عهده محمد وکیلی است.

از میان این ۱۲ بازیکن، توخته، فیض، جلوه، سعادت و کمال‌آبادی، ۲ هفته قبل با تیم جوانان ایران به مقام قهرمانی مسابقات زیر ۲۱ سال جهان رسیده بودند. توخته، فیض و جلوه که سه مدافع میانی تیم ایران هستند، ۲ سال پیش هم عضو تیم نوجوانان ایران بودند و بر سکوی قهرمانی جهان قرار گرفتند.

ایران در ۱۴ دوره گذشته، ۲ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز به دست آورده است و سومین تیم پرافتخار مسابقات محسوب می‌شود. نوجوانان ایران در سال ۲۰۱۷ با هدایت وکیلی قهرمان جهان شدند.

وکیلی سرمربی تیم نوجوانان ایران پنج بار سابقه حضور در مسابقات قهرمانی جهان به عنوان مربی و سرمربی را در کارنامه دارد و ایران در هر پنج حضور او صاحب مدال شده است. 

کپی