اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

شمسایی: به احترام انصاری‌فرد استعفا دادم

شمسایی: به احترام انصاری‌فرد استعفا دادم

عضو کمیته فنی فوتسال گفت: وقتی از رفتن محمدحسن انصاری فرد باخبر شدم برای احترام به او و خدماتی که ارائه داده من نیز استعفاء دادم.

«محمدحسن‌انصاری فر» شب گذشته از سمت خود به عنوان رییس سازمان فوتسال و فوتبال ساحلی استعفاء‌ داد. او دلیل این کار را معرفی «محمدرضاساکت» ‌سرپرست تیم‌های ملی از سوی «مهدی‌تاج» رییس فدراسیون فوتبال به عنوان عضوکمتیه فوتسال عنوان کرد.

«وحیدشمسایی» در این باره گفت: نمی توانم در خصوص استعفای انصاری فرد صحبت کنم اما درباره خودم می‌گویم به احترام او که حکم استادی دارد،‌ استعفاء دادم.

وی درباره اینکه آیا حضور محمدرضاساکت سبب استعفاء او شد یا خیر؟ تصریح کرد: نه به خاطر فردی کاری را شروع می کنم و نه برای فردی دیگر کاری را کنار می‌گذارم. بلکه افرادی که من را به واقعا می‌شناسند، می دانند که همیشه پای اصول و آرمان‌های خود ایستاده‌ام. این روش را زمانی که بازیکن، ‌مربی و مدیر بودم اجرا کردم.

کاپیتان اسبق تیم‌ملی فوتسال ایران با تشکر از زحمات «داودپرهیزگار» رییس کمیته فوتسال اظهار داشت: پرهیزگار در جلساتی از من دعوت به همکاری کرد و همچنین با آمدن محمد انصاری‌فرد که سابقه شاگردی او را داشتم، عزم خود را برای موفقیت فوتسال در کسوت مدیر جزم کردم. در این راه خیلی خالصانه بدون چشم داشت ریالی و دلاری خدمت کردم. زیرا در فوتسال درد، رنج، تلاش، جراحی پا و آسیب دیدگی را تجربه کردم و در حقیقت به فوتسال مدیونم.

شمسایی ادامه داد: هدف ما این بود که سبب افزایش موفقیت فوتسال شویم و روز اولی هم که دعوت شدم، گفتم عاشق میز و صندلی و پست مدیریت نیستم بلکه برای کمک آمدم. ولی با احترامی که برای همه اعضای کمیته فنی فوتسال به خصوص داود پرهیزگار قائلم، مجبور شدم به احترام محمدحسن انصاری فرد استعفاء دهم.

وی درباره اینکه آیا این شرایط سبب می شود حضورش در بازی های دوستانه تیم ملی نیز منتفی شود؟ که او پاسخ داد: اگر یک کاری را انجام می دهم به عواقب آن فکر نمی کنم. مثل اینکه در زمان اوج روزهای بازیکنی خود از لیگ ایران جدا شدم و به خارج از کشور رفتم. همچنین در زمان مربیگری نیز در اعتراض به شرایط لیگ مربیگری نکردم. الان نیز فقط احساس می کنم نیاز به جدایی است و در این مدت هم خالصانه کار کردم. هرچند که تا سال‌های خیلی زیاد باید دین خود را به این رشته ادا کنیم.

عضو مستعفی کمیته فنی فوتسال با اشاره به زحمات محمدحسن‌انصاری فرد در مدت ۶ ماه ریاست سازمان لیگ فوتسال و فوتبال ساحلی اظهار داشت: تمام افرادی که درسال های گذشته در فوتسال بودند برای این رشته زحمت کشیدند. ولی در این مدت شاهد بودم که انصاری‌فرد در جلسات متعدد شهرستان ها حاضر می شد، در برنامه ها و رقابت ها وقت می گذاشت، ‌ جذب حامی مالی و پخش مستقیم را پیگیری می کرد، برای بهتر شدن لیگ و مسابقات و حتی تیم های ملی نیز تلاش می کرد که سبب شد این سازمان لیگ فوتسال و فوتبال ساحلی پویا شود.

وی ادامه داد: اما حالا او به هر دلیلی صلاح دانسته از سمت خود استعفاء دهد. فردی که سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی فوتبال و فوتسال، ‌مدیریت باشگاه پرسپولیس، سرمربیگری تیم ملی فوتسال و غیره را داشته است ولی حالا تصمیم به استعفا گرفت تا من نیز برای احترام به او از این سمت استعفاء دهم.

شمسایی درباره اینکه ممکن است سایر اعضای کمیته فنی نیز استعفاء دهند؟ اظهار داشت: از این موضوع اطلاعی ندارم. هر چند که افراد متخصصی در این کمیته حضور دارند که هدف آنها رشد این مجموعه است. اما آنچه که مهم است باید همه به فوتسال کمک کنیم. زیرا وقتی فوتسال در جهان دارای اعتبار و مقام است همه خوشحالیم و اگر نتیجه نگیرد دود آن به چشم همه خواهد رفت./ ایرنا

کپی