اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹

بدهی مالیاتی سیل‌زدگان بخشوده می شود

بدهی مالیاتی سیل‌زدگان بخشوده می شود

مدیرکل امور مالیاتی لرستان گفت: بدهی عملکرد تا پایان سال ۹۷ برای مودیانی که در سیل اخیر بیش از ۵۰ درصد اموالشان خسارت دیده، بخشوده می‌شود.

محمدرضا محمدی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این مهم به تصویب هیات وزیران رسیده و توسط معاونت مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور ابلاغ شده بنابراین حمایت از واحدهای تولیدی و اصناف خسارت دیده در سیل، از اولویت های اداره کل امور مالیاتی لرستان است.

وی اظهار داشت: همچنین سازمان امور مالیاتی کشور به منظور حمایت از مودیان مالیاتی آسیب دیده لرستانی، بخشنامه بخشودگی ۵۰ درصدی مالیات بر درآمد این مودیان را ابلاغ کرده است.

به گفته وی  این بخشودگی که براساس مصوبه ۱۸ فروردین هیات وزیران درخصوص ماده ۱۶۵ قانون مالیات های مستقیم تصویب شده، مربوط به عملکرد تا پایان سال ۹۷ می باشد.

محمدی گفت: برای این مهم نیز با نصب بنر و مکاتبه با فرمانداری ها و سازمان های مرتبط اقدام شده و مودیان مالیاتی برای استفاده از این بخشودگی ها و تسهیلات باید درخواست کتبی خود را تا  ۶ماه پس از حادثه به اداره امور مالیاتی محل ارائه کنند.

سیل فروردین ماه امسال بیش از هفت هزار میلیارد ریال به اصناف، صنایع، معادن و شهرک های صنعتی استان خسارت وارد کرده  و سه هزار و ۹۵۰ واحد صنفی با برآورد خسارت ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال بر اثر سیل آسیب دیده اند.
۱۱۴ واحد صنعتی با برآورد ۳۰۰ میلیارد ریال خسارت دیده و زیرساخت های ۱۷ واحد در شهرک ها و نواحی استان نیز خسارت بیش از ۳۰۰ میلیارد ریالی سیل را متحمل شده اند./ ایرنا

کپی