اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹

بهبود وضعیت تولید و اشتغال در صنایع استان قم

بهبود وضعیت تولید و اشتغال در صنایع استان قم
سید مسلم یگانه خبرنگار

12واحد صنعتی راکد و غیر فعال استان قم با اشتغال 129 نفر در زمینه تولید صنایع غذایی، کفش و دمپایی و محصولات پلاستیکی، طی چهار ماه گذشته در استان فعال و به چرخه تولید بازگشته است. همچنین در این مدت 277 فقره جواز تأسیس با سرمایه‌گذاری 12 هزار و 862 میلیارد ریال صادر شده که با صدور این مجوزها برای 5 هزار و26 نفر اشتغال پیش‌بینی شده است.

Image result for ‫بهبود وضعیت تولید و اشتغال در صنایع استان قم‬‎

بازدید میدانی از واحدهای صنعتی

«محمود سیجانی»، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم با اشاره به اینکه طبق روال و برنامه هر دو هفته با حضور مسئولان استان به صورت میدانی از واحدهای صنعتی بازدید به عمل می آید، افزود: 22فقره جواز تأسیس توسعه‌ای با یک هزار و 696 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و با پیش‌بینی اشتغال‌زایی 971 نفری نیز تا پایان تیرماه امسال صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم خاطرنشان کرد: کمبود برق شهرک ثامن الائمه (ع) و نوسانات آن به صورت کامل برطرف شده و در رابطه با آب و گاز نیز مشکلی در تامین نیازهای آتی وجود ندارد.

وی میزان صادرات کالاهای غیرنفتی از گمرکات استان در این مدت را بیش از ۵۰ تن و با ارزش ۵۰ میلیون دلاری اعلام کرد و اظهارداشت: محصولات صادر شده شامل صنایع شیمیایی، اسنک، سوخت‌، روغن‌ معدنی، ماشین‌آلات، مفتول مسی، الیاف سنتتیک یا مصنوعی، کفش و محصولات پلاستیکی وفلزی بوده است.

به گفته سیجانی عمده کشورهای مقصد کالاهای صادراتی استان قم عراق، هند، افغانستان، پاکستان، ترکیه، ارمنستان، آذربایجان، ازبکستان و چین بوده است.

وی با تأکید بر اینکه میزان صادرات استان بر اساس میزان مبدأ تولید، 85 هزار تن و به ارزش 85 میلیون دلار بوده، یادآور شد: میزان واردات استان تا پایان تیرماه امسال به ارزش 133 میلیون دلار و با وزن 26 هزار تن بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم با اشاره به اینکه مشکلات و دغدغه های صنایع وابسته به صنعت درودگری نیز در حال پیگیری است،ادامه داد: صنایع وابسته به صنعت چوب در رابطه با ایجاد ارزش افزوده و اشتغال استان نقش پررنگی دارند. مدیریت نمایشگاه چوب و مبلمان و واگذاری برگزاری آن به اتحادیه درودگران اقدام ارزنده ای بوده که سال گذشته در رابطه با تبلیغات تولیدات داخلی انجام گرفت.

سیجانی تصریح کرد: ثبت سفارش مواد اولیه صنعت چوب در کمتر از ۲۴ ساعت در سازمان صمت استان انجام می شود.

کپی