اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
توتو مرکاتو: طرفین به سمت خداحافظی می‌روند/ استقلالی‌ها: استراماچونی می‌ماند

معمای استراماچونی و اخبار ضد و نقیض از ایتالیا تا تهران

معمای استراماچونی و اخبار ضد و نقیض از ایتالیا تا تهران

گروه ورزش / احتمال جدایی آندره‌آ استراماچونی از استقلال به مسأله روز آبی‌پوشان پایتخت تبدیل شده است. پس از اینکه جیان لوکا دی مارزیو خبرنگار ایتالیایی اعلام کرد این مربی به دلیل عملکرد باشگاه استقلال در نقل و انتقالات، در 48 ساعت آینده درباره استعفایش از سرمربیگری آبی‌پوشان تصمیم‌گیری می‌کند، هواداران و مسئولان این باشگاه واکنش‌های مختلفی به این موضوع داشتند.

پیش از ظهر دیروز، شماری از هواداران مقابل ساختمان باشگاه استقلال تجمع و انتقاداتی را علیه مدیران این باشگاه مطرح کردند. این افراد علیه مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، امیرحسین فتحی مدیرعامل استقلال و ابراهیم شکوری سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال شعار دادند. آنها معتقد بودند استقلال نباید درگیر مسائل حاشیه‌ای از جمله استعفای استراماچونی باشد و از وزیر ورزش سؤال داشتند که چرا باشگاه استقلال معاونتی جز معاونت پزشکی ندارد؟ این عده مقصر عدم حضور مدافع کروات مورد نظر آبی‌ها در ایران و همچنین جدایی چند بازیکن را فتحی و همچنین شکوری دانستند. در این میان، محمد نوری‌فر مدیر رسانه‌ای استقلال به میان هواداران معترض آمد و توضیحاتی در رابطه با مسائل اخیر ارائه کرد.
از سویی انتقاد از فدراسیون فوتبال توسط استقلالی‌ها باعث شد تا روابط عمومی فدراسیون بیانیه‌ای صادر کند. در بخشی از این بیانیه آمده: «کوتاهی عوامل باشگاه استقلال را گردن ما نیندازید و از نیروهای متخصص استفاده کنید.» اسماعیل خلیل‌زاده، عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال در این خصوص به رادیو تهران گفت: «اختلاف سلیقه‌ای بین استراماچونی و باشگاه ایجاد شده که عمده آن به خاطر نیامدن میلیچ بود اما ما با استراماچونی قرارداد داریم و یک مربی حرفه‌ای در فاصله چند روز تا آغاز لیگ برتر، کناره‌گیری نمی‌کند. این موضوع شدنی نیست.» خلیل‌زاده درخصوص اختلافات استراماچونی با فتحی در جلسه یکشنبه شب آنها چنین واکنشی داشت: «این اختلاف سلیقه‌ها پیش می‌آید. فتحی در غیاب دو معاون خود، استقلال را به تنهایی می‌چرخاند. مباشری که بیماری قلبی دارد و خطیر هم که کناره‌گیری کرده است. این کار خیلی سنگین است.»
پس از این واکنش‌ها، دی مارزیو، خبرنگار ایتالیایی از جلسه وکیل سرمربی ایتالیایی استقلال با فتحی درباره مشکلات پیش آمده خبر داد و نوشت: «بعد از منتفی شدن حضور درامه، میلیچ و پوکیارلی که در ابتدا توافقات اولیه به دست آمده بود، جاه‌طلبی‌های این باشگاه و برنامه‌های استراماچونی خدشه‌دار شد. رقابت‌های لیگ ۹ روز دیگر شروع می‌شود و در حالی که استقلال می‌توانست 4 بازیکن خارجی داشته باشد، تنها یک بازیکن خارجی در فهرست خود دارد. سیریل ترئو، مهاجم سابق فیورنتینا یک قدم با استقلال فاصله داشت ولی این انتقال هم نهایی نشد. استراماچونی بشدت به دنبال جذب این مهاجم ۳۶ ساله بود تا در کنار دیاباته یک خط حمله قوی در سطح آسیا داشته باشد. ۲۵۸ بازی و ۷۵ گل در سری A رکورد کمی نیست. این بازیکن زمانی که استراماچونی در اینتر نیز بود، در برنامه‌های این مربی قرار داشت. در حالی که این توافقات با بازیکن و باشگاه فیورنتینا به دست آمد، باشگاه استقلال از جذب این بازیکن منصرف شد که به نظر می‌رسد به خاطر مسائل مالی باشد. قرار است جلسه‌ای بین فدریکو پاستورلو، مدیر برنامه‌های استراماچونی و امیرحسین فتحی رئیس باشگاه برگزار شود.» با تمام این اوصاف، روزنامه «توتو مرکاتو» ایتالیا اعلام کرد که استراماچونی بر سر تصمیمش باقی مانده و مُصر به جدایی است: «استقلال و استراماچونی به سمت خداحافظی می‌روند. با توجه به اتفاقاتی که رخ داده به نظر نمی‌رسد که راهکارهای مختلفی وجود داشته باشد و طرفین به دنبال راه حلی برای فسخ قرارداد هستند. ماجراجویی استراماچونی با استقلال با وجود نتایج مثبت پیش فصل می‌تواند زودتر به پایان برسد.»
 

کپی