اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹

تاثیر منفی لغو 16 ماهه استخدام نیرو بر وزارت خارجه آمریکا

تاثیر منفی لغو 16 ماهه استخدام نیرو بر وزارت خارجه آمریکا

دفتر بازرسی کل وزارت امور خارجه آمریکا در مطالعه‌ای مشخص کرد، تعلیق ۱۶ ماهه استخدام نیرو در این وزارتخانه باعث آسیب وارد شدن به امنیت و روحیه کارمندان این وزارتخانه همچنین تاثیر منفی بر خدمات و فعالیتهای مختلف آن شده است.

 بازرسی کل وزارت امور خارجه آمریکا دریافته که ۹۶ درصد از سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های این کشور و ۹۵ درصد از دفاتر و ادارات داخلی این وزارتخانه اعلام کرده‌اند که این تعلیق در استخدام نیرو "تاثیری تا حدی منفی یا بسیار منفی" بر کلیت فعالیتهایشان داشته است.

همچنین ۱۰۰ درصد دفاتر و ادارات داخلی این وزارتخانه در پاسخ نظرخواهی بازرسی کل گفتند، این تعلیق استخدام نیرو که از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در ژانویه ۲۰۱۷ اعمال شده و در ماه مه ۲۰۱۸ خاتمه یافت، به رفاه و روحیه کارمندان آسیب وارد کرده است. عمده سفارتخانه‌ها و کنسولگری های آمریکا نیز با اندکی کاهش نسبت به ادارات داخلی و به میزان ۹۷ درصد گفتند که این موضوع به رفاه و روحیه کارمندانشان آسیب وارد کرده است.

در گزارش بازرسی کل وزارت خارجه آمریکا آمده است: چندین اداره مسئول حمایت از امنیت، بهداشت و درمان و ایمنی زندگی کارمندان به این واحد بازرسی گفتند که این تعلیق در استخدام نیرو تاثیرات زیانبار بر فعالیتهای آنها گذاشته است.

به عنوان مثال اداره امنیت دیپلماتیک این وزارتخانه گفته است، در طول مدت این تعلیق استخدام، قادر به تامین تمامی نیروهای مرکز فرماندهی خود که مسئول نظارت بر تهدیدات بالقوه علیه دیپلماتهای آمریکایی و شهروندان این کشور در خارج است، نبوده است.

در این گزارش تصریح شد: اداره امنیت دیپلماتیک گفته است، به کارگیری حداقل کارمندان لازم برای گرداندن این مرکز باعث ایجاد خستگی و تحلیل عملکرد کارمندان شده و حتی باعث ایجاد شکافهایی در پوشش دادن وظایف شده و این وضعیت تاثیر منفی چشمگیری بر قابلیت پاسخ آن به بحرانهای امنیتی در خارج گذاشته است.

این مطالعه در عین حال دریافت که این تعلیق استخدام نیرو همچنین به عملیاتهای داخلی وزارت خارجه لطمه وارد کرده و در همین راستا اداره خدمات پزشکی این وزارتخانه به بازرسی کل گفت، به دلیل کمبود نیرو، آمادگی‌اش برای خدمات‌دهی به فرزندان کارمندان در خارج که دارای نیازهای ویژه بوده‌اند یا صدور مجوزهای پزشکی برای کارمندان کاهش یافته و در عین حال به فعالیتهای این اداره در حوزه بررسی سلامت روان از جمله در زمینه تعیین صلاحیت افسران حامل اسلحه برای دریافت مجوز حمل سلاح نیز لطمه وارد شده است.  / ایسنا

کپی