اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

افزایش پرواز مشهد - دوشنبه

افزایش پرواز مشهد - دوشنبه

با برقراری پرواز جدید میان مشهد و دوشنبه پایتخت کشور تاجیکستان توسط شرکت هواپیمایی تاجیک ایر، تعداد پروازهای این مسیر افزایش یافت.

مدیرکل فرودگاههای خراسان رضوی روز سه شنبه در این خصوص گفت: این پرواز جدید روزهای سه شنبه و جمعه هر هفته با استفاده از هواپیمای بویینگ ۷۶۷ در مسیر رفت و برگشت مشهد - دوشنبه انجام می شود.

محمدباقر قاسم زاده افزود: پیش از این در خرداد ماه گذشته پروازهای مشهد - دوشنبه از سوی "شرکت هواپیمایی وارش" نیز برقرار شده بود.
پیش از این دو شرکتهای هواپیمایی "آسمان و تاجیک ایر" در مسیر رفت و برگشت مشهد - دوشنبه و همچنین تهران - دوشنبه برنامه پرواز مسافربری داشتند که از پارسال متوقف بود لذا مسافرانی که قصد رفت و آم بیت ایران و به تاجیکستان را داشتند مجبور به سفر از مسیر غیرمستقیم و از طریق کشورهای ثالث بودند که علاوه بر افزایش هزینه، موجب طولانی شدن زمان سفر می‌ شد.
فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد پس از فرودگاه مهرآباد تهران دومین فرودگاه پرترافیک ایران است. به طور میانگین روزانه ۱۸۰ پرواز و در زمان اوج مسافرتها روزانه تا ۲۵۰ پرواز ورودی و خروجی در فرودگاه مشهد انجام می‌ شود./ ایرنا

کپی