اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

البرز یک هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی در دست ساخت دارد

البرز یک هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی در دست ساخت دارد

استان البرز با همت و مشارکت سرمایه‌گذاران یک هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی جدید در دست ساخت دارد که با راه اندازی آنها در سال‌های آینده جهش خوبی در عرصه تولید و اشتغال استان به وجود می‌آید.

اکنون این استان دارای سه هزار و ۴۶۰ واحد تولیدی و صنعتی است که به گفته مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان و طبق آخرین  بررسی ها ۷۰ درصد آنها فعال و مابقی نیمه فعال هستند.

از مجموع کل واحدهای تولیدی و صنعتی استان البرز حدود سه هزار واحد تولیدی آنها کوچک و با اشتغالزایی کمتر از ۵۰ نفر راه اندازی شده اند.

محمدامین فرشی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی البرز  روز سه شنبه به مناسبت ۲۱ مرداد روز صنایع کوچک گفت: بیش از ۵۵ درصد واحدهای صنعتی استان در شهرک های صنعتی دولتی و غیردولتی مستقر بوده  که دارای ظرفیت اشتغالزایی این  واحدها  ۶۷ هزار نفر است .

میزان سرمایه‌گذاری در شهرک های صنعتی البرز برای واحدهای تولیدی فعال و نیمه فعال حدود ۶ هزار و ۵۱۴ میلیارد تومان برآورد شده‌است.

همچنین میزان اشتغالزایی تمام سه هزار و ۴۶۰ واحد صنعتی البرز  حدود ۱۳۰ هزار نفر بوده که راه اندازی آنها ۱۴ هزار و ۶۲۰ میلیارد تومان سرمایه در برداشته‌است.

فرشی در خصوص مشکلات سر راه صنایع کوچک البرز اظهار داشت: تامین نشدن بخشی از  زیرساخت‌ها مانند برق و آب، کمبود نقدینگی، تسهیلات بانکی، مواد اولیه و ماشین آلات به واسطه نوسانات نرخ ارزی، مالیات، تامین اجتماعی و گمرک  از عمده ترین مشکلات صنایع کوچک استان است.

در حالت کلی بیش از ۹۰ درصد صنایع کشور را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می دهند و این صنایع نقش مهمی در بهبود فضای اقتصادی کشور و استان ایفا می کنند.

استان البرز دارای ۱۳ شهرک و منطقه صنعتی دولتی و خصوصی است که عملیات ساخت سه شهرک صنعتی دیگر نیز در حال انجام است./ ایرنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدها