سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان از بازنگری و توانمند سازی مجدد خوشه شیلات با رویکرد تقویت صنایع دریایی در استان خبر داد.

علیرضا راشکی در جمع خبرنگاران، پیگیری تامین اعتبار و افزایش منابع مالی مورد نیاز بخش معاونت صنایع کوچک در مقایسه با سنوات گذشته، پیگیری امور مربوط به گازدار شدن شهرک‌های صنعتی و کارگاهی زاهدان میرجاوه و کامبوزیا و احداث خطوط توزیع شبکه گاز، پیگیری امور مربوط به تغییر کاربری های غیرمجاز صورت گرفته در شهرک ها و نواحی صنعتی استان و طرح توسعه ناحیه صنعتی دلگان را از دیگر برنامه ها کوتاه مدت عنوان کرد.

سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: ۶۸۱ واحد بهره‌برداری شده صنعتی و صنفی با ۲ هزار و ۴۶۴ نفر اشتغال در شهرک کارگاهی زاهدان فعال هستند.
وی بیان کرد: از این تعداد ۱۶۲ واحد صنعتی و ۵۱۹ واحد صنفی با مجموع سرمایه گذاری هزار و ۱۱۵ میلیارد ریال در شهرک کارگاهی راه اندازی شده‌اند.

وی گفت: ۸۶۰ نفر در واحدهای صنعتی و هزار و ۶۰۴ نفر در واحدهای صنفی مشغول بکار هستند.
سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان افزود: ۱۲ مورد از واحدهای یادشده در بخش صنایع غذایی و آشامیدنی، هشت واحد صنایع نساجی، ۲۳۷ واحد سلولزی، ۱۵ واحد شیمیایی، ۱۰ واحد کانی غیرفلزی، ۲۱۶ واحد فلزی، ۱۳ واحد برق و الکترونیک و ۱۷۰ مورد خدمات در این شهرک به فعالیت مشغول هستند.
وی بیان کرد: عملیات اجرایی شهرک کارگاهی زاهدان از سال ۷۰ در زمینی به گستره ۷۴ هکتار و فاز عملیاتی ۷۴ هکتار در شمال غرب ورودی زاهدان آغاز شده است.
راشکی ادامه داد: شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان در کنار ایجاد امکانات زیربنایی و بسترسازی برای صنعتگران استان، به منظور کم کردن مشکلات صنعتگران و انتقال واحدهای آلاینده به محدوده غیرمسکونی شهرها از سال ۷۷ ساخت واحدهای کارگاهی در شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان را آغاز کرد.
وی گفت: در حال حاضر ۱۲ مجتمع کارگاهی و ۲۸۵ واحد کارگاهی در شهرک های صنعتی استان فعال است.
سرپرست شرکت شهرکهای صنعتی سیستان و بلوچستان هم‌چنین افزود: اجرایی کردن احداث شهرک صنعتی مشترک مرزی ایران و افغانستان و پیاده سازی ساز و کارهای حمایتی به منظور جذب سرمایه گذاران افغانستانی، پیاده سازی خوشه خرما در استان به منظور تقویت و تکمیل زنجیره ارزشی این خوشه و تقویت کنسرسیوم خرما با هدف افزایش بخش صادرات این محصول، پیگیری و تامین اعتبار احداث پست برق اختصاصی شهرک صنعتی زاهدان، احداث ۲ ناحیه صنعتی و صنفی به ترتیب با وسعت ۴۵ و ۱۰ هکتار در بخش زرآباد شهرستان کنارک و ساماندهی و استقرار کلینیک‌های صنعتی و انکوباتورها در حداقل ۲ شهرک صنعتی زاهدان و کنارک از برنامه‌های کوتاه مدت در بازه زمانی یک تا ۲ سال این شرکت است./ ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.