اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

طرح اشتغال روستایی گام بلند دولت در توسعه پایدار

طرح اشتغال روستایی گام بلند دولت در توسعه پایدار

طرح اشتغال روستایی و تخصیص منابع مالی چشمگیر در این حوزه، گام بلند و ماندگار دولت تدبیر و امید در توسعه پایدار کشور است.

قانون اشتغال پایدار روستایی

سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی استاندار مرکزی اظهار داشت: قانون اشتغال پایدار روستایی زمینه ساز توسعه متوازن در روستاهای کشور است و باید از این ظرفیت به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.

وی ادامه داد: استان مرکزی از نظر کیفیت طرح اشتغال پایدار روستایی را به خوبی اجرا کرده و از مجموع 3 هزار و ۱۲۶ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی ۲ هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال  جذب شده که در این حوزه از استان های موفق کشور محسوب می شود.

استاندار مرکزی بیان کرد: نداشتن اختیارات لازم مدیران استانی و پرداخت تسهیلات از مرکز کشور یکی از ضعف های مهم طرح اشتغال روستایی است و منجر به کند شدن روند پرداخت تسهیلات شده و می طلبد این مهم در سطح کلان مورد بازنگری قرار گیرد. طرح اشتغال روستایی برای مدت 4 ماه برنامه ریزی شده بود، اما به دلیل مشکلات و ضعف های مختلف اکنون بیش از یک سال و نیم از تصویب و ابلاغ آن می گذرد و همچنان برخی افراد نتوانستند از تسهیلات مذکور استفاده کنند

وی ادامه داد: طرح اشتغال روستایی با وجود ضعف های مختلف طرح موفقی است، اما مسئولان و دستگاه های متولی آن از قبیل سازمان های جهاد کشاورزی و صمت و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید با نظارت های گسترده مشخص کنند که این طرح و پرداخت تسهیلات چه میزان در تولید اشتغال پایدار روستایی نقش داشته است

استاندار مرکزی افزود: نرخ بیکاری اراک به عنوان مرکز استان و برخورداری از واحدهای تولیدی چشمگیر ۱۰ و هشت دهم عنوان شده که این مهم نگران کننده است و باید برای حل این مشکل برنامه ریزی کرد.

کپی