طرح اشتغال روستایی گام بلند دولت در توسعه پایدار

استانها /
شناسه خبر: 493740

طرح اشتغال روستایی و تخصیص منابع مالی چشمگیر در این حوزه، گام بلند و ماندگار دولت تدبیر و امید در توسعه پایدار کشور است.

قانون اشتغال پایدار روستایی

سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی استاندار مرکزی اظهار داشت: قانون اشتغال پایدار روستایی زمینه ساز توسعه متوازن در روستاهای کشور است و باید از این ظرفیت به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.

وی ادامه داد: استان مرکزی از نظر کیفیت طرح اشتغال پایدار روستایی را به خوبی اجرا کرده و از مجموع 3 هزار و ۱۲۶ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی ۲ هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال  جذب شده که در این حوزه از استان های موفق کشور محسوب می شود.

استاندار مرکزی بیان کرد: نداشتن اختیارات لازم مدیران استانی و پرداخت تسهیلات از مرکز کشور یکی از ضعف های مهم طرح اشتغال روستایی است و منجر به کند شدن روند پرداخت تسهیلات شده و می طلبد این مهم در سطح کلان مورد بازنگری قرار گیرد. طرح اشتغال روستایی برای مدت 4 ماه برنامه ریزی شده بود، اما به دلیل مشکلات و ضعف های مختلف اکنون بیش از یک سال و نیم از تصویب و ابلاغ آن می گذرد و همچنان برخی افراد نتوانستند از تسهیلات مذکور استفاده کنند

وی ادامه داد: طرح اشتغال روستایی با وجود ضعف های مختلف طرح موفقی است، اما مسئولان و دستگاه های متولی آن از قبیل سازمان های جهاد کشاورزی و صمت و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید با نظارت های گسترده مشخص کنند که این طرح و پرداخت تسهیلات چه میزان در تولید اشتغال پایدار روستایی نقش داشته است

استاندار مرکزی افزود: نرخ بیکاری اراک به عنوان مرکز استان و برخورداری از واحدهای تولیدی چشمگیر ۱۰ و هشت دهم عنوان شده که این مهم نگران کننده است و باید برای حل این مشکل برنامه ریزی کرد.

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.