اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹

به مناسبت روز ملی تشکل ها و مشارکت های اجتماعی

ضرورت جلب مشارکت سمن ها و تشکل های مردم نهاد

ضرورت جلب مشارکت سمن ها و تشکل های مردم نهاد
احمد حسین زادگان استاندار مازندران

تحقق پیشرفت و توسعه همه جانبه کشورها مستلزم بهره گیری از استعداد، توان و حضور فعالانه و مطالبه گری مردم و مشارکت آنان در ارتقاء و تکامل بیشتر جامعه است. توسعه پایدار جوامع در تمامی عرصه ها میسر نمی گردد جز با همراهی سمن ها که برخاسته از بطن مردم هستند.

بهمین خاطر روز 22 مرداد ماه توسط شورای فرهنگ عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی به نام روز تشکل ها و مشارکت اجتماعی نامگذاری شده و پیگیری دولت تدبیر و امید در تحقق مطالبه سازمان های مردم نهاد برای نام گذاری روزی در تقویم ملی به نام این سازمان ها؛ نشان دهنده احترام و اعتقاد دولت به این مطالبه است تا نشانی باشد از لزوم همراهی و همیاری تشکل‌‏های مردمی و دولت به منظور تحقق راستین معنای مشارکت؛ مشارکتی که پیش‏ شرط اعتلای جوامع محلی و فضاهای شهری است.

در مازندران نیز این مهم مدتی است برای جلب مشارکت مردم در پیشبرد امور با تقویت سمن ها و تشکل های مردم نهاد، عضویت فراگیر دانش آموزان در سمن ها و عزم راسخ برای ایجاد تشکل های مردم نهاد تخصصی آغاز شده و می طلبد تا دستگاه ها و نهادهای فرهنگی، رسانه ها و رسانه ملی برای نهادینه سازی این امر موثر در جامعه، همه اهتمام، خلاقیت و تلاش خود را مبذول دارند.

اینجانب؛ ضمن تبریک این روز به همه‌ فعالان گمنام و پرتلاش سازمان‌های مردم ‌نهاد و موسسات خیریه، برای تمامی کسانی که به رسم مکتب انسان ‌ساز اسلام، با اندیشه‌ نیک و پراکندن عطر همدلی یاریگر هم‌نوع هستند، آرزوی سلامتی و بهروزی دارم و از خداوند قادر متعال برای آنان توفیق بیش از پیش مسالت می نمایم. امید است از طریق تعامل سازنده میان دولت و تشکل‌های مردمی بتوان سبب ساز پیوند هر چه بیشتر دولت و ملت شد  و زمینه را برای نقش آفرینی سمن ها و مشارکت مردم در پیشبرد هر چه بهتر امور فراهم کرد.

 

کپی