اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

تظاهرات مردم ونزوئلا علیه تحریم‌های آمریکا

تظاهرات مردم ونزوئلا علیه تحریم‌های آمریکا

صدها تن در ونزوئلا به خیابان‌ها آمدند تا اعتراض خود را نسبت به تحریم‌های تازه آمریکا علیه این کشور نشان دهند.

 معترضان ونزوئلا در تظاهرات خود علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا شعار سر دادند.

دلسی رودریگز، معاون رئیس جمهوری این کشور اظهار کرد: آمریکا می‌خواهد ونزوئلا را از حق صلح محروم کند اما در برابر آن مقاومت می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، به دنبال امضای حکمی اجرایی از سوی دونالد ترامپ که به موجب آن دارایی‌های دولت ونزوئلا مسدود می‌شوند و حامیان آن تحت تحریم قرار می‌گیرند، نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا متعهد شد که نامه‌ای با امضای میلیون‌ها ونزوئلایی به سازمان ملل بفرستد و این تحریم‌ها را محکوم کند.

مادورو به شرکت‌کنندگان در این تظاهرات اظهار کرد، اپوزیسیون متعهد شد که برای مذاکره درباره برداشته شدن تحریم‌های آمریکا از واشنگتن دیدار کند اما آمریکا نپذیرفته است.

مادورو در این تظاهرات گفت: هفته گذشته پنجمین دور مذاکرات با اپوزیسیون برگزار شد. هیئت نمایندگان ما رسید و هیئت اپوزیسیون به ما گفت "ما پیشنهاد می‌کنیم این نشست از سه روز به دو روز کاهش یابد، لطفا". سپس خورخه رودریگز، وزیر ارتباطات گفت "چرا؟ ما برای مذاکرات آماده‌ایم و پیشنهادهای مناسبی داریم. ونزوئلا خواستار مذاکره، توافق و صلح است". آنان گفتند، مساله این است که ما باید به واشنگتن برویم زیرا با الیوت آبرامز، نماینده آمریکا در امور ونزوئلا که یک شیطان است و همچنین شیطان‌های دیگر در حلقه قدرت آمریکا نشستی برنامه‌ریزی شده در سطح عالی داریم.

مادورو خاطرنشان کرد که هیئت نمایندگان دولت ونزوئلا در این خصوص با او گفت‌وگو کرده‌ است.

رئیس جمهوری ونزوئلا افزود: من گفتم، اگر اپوزیسیون می‌خواهد به واشنگتن برود، بگذارید برود.

مادورو افزود: آنان پای میز مذاکره متعهد شدند که به واشنگتن بروند و از دولت آمریکا درخواست کنند که همه تحریم‌ها علیه ونزوئلا را بردارد اما اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه در واشنگتن آنان را نپذیرفته‌ و آنان به واشنگتن نرفته‌اند. آمریکا آنان را با بلیت‌هایی در دستانشان رها کرد.

وی افزود، امپریالیسم با صدور مجرمانه‌ترین حکمی که تاکنون علیه ونزوئلا وضع شده، پاسخ آنان را داد.  / ایسنا

کپی