اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

لیگ برتر فوتبال از ۲۸ مرداد آغاز نمی‌شود

لیگ برتر فوتبال از ۲۸ مرداد آغاز نمی‌شود

صادق درودگر رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال اعلام کرد که لیگ برتر فوتبال از ۲۸ مرداد آغاز نمی شود.

 رقابت های لیگ برتر در اواخر مردادماه برگزار نخواهد شد چرا که ورزشگاه های برگزار کننده مسابقات هنوز نتوانستند شرایط مورد نظر فدراسیون را برای مسابقات آماده کنند. صادق درودگر عضو هیات رئیسه سازمان لیگ فوتبال ایران در این رابطه گفت: «لیگ برتر قطعا روز 28 مرداد برگزار نمی شود. دیروز جلسه ای داشتیم و با توجه به گزارش هایی که از زیرساخت ها و کارهای انجام گرفته داشتیم به این نتیجه رسیدیم که امکان برگزاری مسبقات در تاریخ بیست و هشتم نیست.»

او افزود: «امروز جلسه دیگری با حضور رئیس فدراسیون فوتبال و رئیس سازمان لیگ و مسئول برگزار کننده مسابقات خواهیم داشت تا آخرین گزارش های مربوط به سه چهار ورزشگاه را به دست بیاوریم. در حال حاضر ورزشگاه آزادی تا حد قابل قبولی آماده است و دو طبقه این ورزشگاه به شرایط مورد نظر رسیده است. در آبادان کار آماده سازی را شروع کرده اند، در قائمشهر خیلی کار کرده اند وماشین سازی و تراکتورسازی هم پیشرفت خوبی در آماده سازی ورزشگاه ها داشته اند.»

 متاسفانه هنوز به زیرساخت های لازم نرسیدیم

درودگر ادامه داد: «بقیه هم اعلام کرده اند که در حال شروع کار هستند؛ هرچند کمی دیر است اما یکی از بهترین تصمیماتی است که در دهه های اخیر در فوتبال ایران گرفته شده است.» او بار دیگر تاکید کرد که بازی ها در روز عید غدیر برگزار نخواهد نشد: «تلاش همه ما این بود که به میمنت عید غدیر مسابقات برگزار شود اما متاسفانه هنوز به زیرساخت های لازم نرسیدیم و اگر قرار بود در این شرایط مسابقات را برگزار کنیم اصلا چرا آن ها را به تعویق انداختیم. الان عزم راسخ و جدی این است که به جایی برسیم که بتوانیم با قوانین و مقررات دنیا هماهنگ باشیم.»

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال درباره تاریخ برگزاری مسابقات گفت: «پیش بینی می شود مسابقات در ابتدای شهریور برگزار شود. آقای فتاحی شخصا  به ورزشگاه ها می رود و شرایط را می بیند. 5-6 استادیوم در حال کار هستند. ذوب آهن و سپاهان نیز به زودی کارشان را شروع می کنند تا انشالله قبل از اردوی تیم ملی که از ده شهریور آغاز می شود هفته اول مسابقات لیگ هم برگزار شود. با این وجود بازهم تاکید می کنم عزم فدراسیون این است که تا زمانی که شرایط ورزشگاه مهیا نشود بازی ها را برگزار نکند.»/  برنامه سلام صبح بخیر شبکه 3 سیما

کپی