اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹

وزیر فرهنگ: مدیریت بحران باید متکی به رسانه‌های رسمی باشد

وزیر فرهنگ: مدیریت بحران باید متکی به رسانه‌های رسمی باشد

حوادثی مانند زلزله سال ۹۶ کرمانشاه و سیل ۹۷ در کشور، گویای این حقیقت است که در مدیریت بحران باید به رسانه‌های رسمی متکی باشیم.

«سیدعباس صالحی» عصر شنبه در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار که در تالار پیامبر اعظم وزارت کشور برگزار شد، افزود: همکاری رسانه ها با وجودی که در ایام تعطیلی بودند، اما به سرعت مسئولیت اجتماعی خود را نشان دادند و از لحظه آغاز سیل تا کنون با ستاد مدیریت بحران و ستاد همکاری و تبلیغات اقتصادی کشور همکاری مستمر دارند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: امسال سیل، استان ها،  شهرها و مناطق وسیعی از کشور را در برگرفت، در جریان سیل همراه با تلخی‌ها، سختی ها و دشواری های فراوان شاهد اتفاقات خوبی هم بودیم.

وی عنوان کرد: جریان مدیریت بحران کشور در سال های اخیر هم در زلزله کرمانشاه و هم در سیل امسال نشان داد که نجات جان یک انسان در چنین حوادثی در اولویت قرار دارد.

صالحی یادآور شد: در زلزله کرمانشاه که در شب اتفاق افتاد حدود ۸ هزار نفر از محل حادثه به جای امن یا بیمارستان منتقل شدند. در سیل امسال هم با توجه به وسعتی که داشت، مدیریت آن از برنامه ریزی قابل توجهی برای کاهش خسارات ناشی از آن انجام شده بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در حوادث دو سال اخیر ارتباط و احساسی که بین مردم و حکومت ایجاد شد و این ارتباط بسیار زیبا و غیر قابل توصیف بود، اظهار کرد: اقشار مختلف ایران از دستگاه‌ها، ارگان های مختلف دولتی و مردمی در زلزله و سیل به کمک هم آمدند، و اتحاد واقعی ملی را رقم زدند.

وی یادآور شد: در فرصت خاصی که به این انسجام اجتماعی نیاز داشتیم، سیل با همه خسارت هایی که داشت به کمک این انسجام اجتماعی آمد و علاوه بر برکت هایی که بارندگی به همراه داشت، برکت سرمایه انسانی بالا تر از غنی شدن منابع زیر زمینی آب، بروز و نمود داشت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه مشارکت همه اقوام، مذاهب،  پیر و جوان و گروه های مختلف مردمی در سیل امسال یک حماسه ملی بود، یادآور شد: در اوج این حوادث همگرایی و همکاری نهادهای مسئول در زمانی بسیار کم موجب شد تا بحرانها با سرعت مدیریت شوند./ ایرنا

کپی