اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

سردخانه‌های خرما در سراوان افزایش می یابد

سردخانه‌های خرما در سراوان افزایش می یابد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سراوان گفت: تا پایان شهریور امسال ۳هزار تن به ظرفیت سردخانه های خرمای شهرستان سراوان افزوده خواهد شد.

شیرزاد کمالی افزود: از ابتدای سال جاری با آغاز عملیات اجرایی ساخت دو واحد سردخانه در این شهرستان ۳هزار تن ظرفیت سردخانه خرمای شهرستان افزایش می یابد.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۹۰درصدی  سردخانه‌های در حال ساخت گفت: جهت اجرای این دو واحد سردخانه ۴۸میلیارد ریال سرمایه گذاری شخصی هزینه  شده است.
شیرزاد کمالی با توجه به ظرفیت تولید خرما در سراوان، توسعه واحدهای صنایع تبدیلی و تکمیلی خرما را ضروری دانست و گفت: در حال حاضر از سطح ۱۱هزار و۲۸۰هکتار نخلستان‌های دیم و آبی شهرستان بیش از ۳۸هزارو۱۷۰تن انواع خرما برداشت وروانه بازارهای داخلی و خارجی می‌شود.            
وی تصریح کرد: تعداد ١١ واحد سردخانه فعال تحت پوشش جهاد کشاورزی در شهرستان با ظرفیت ١٨٦٤٠ تن شامل (٦٢٠٠ تن سردخانه و فضای انبارداری و ٣٨٠٠ تن فراوری و ٨٦٤٠ تن بسته‌بندی ) مشغول به فعالیت هستند که با تکمیل طرح‌های در دست اجرا ظرفیت این واحدها به ۲۱هزارو۶۴۰تن خواهد رسید.
وی گفت: از دو واحد سردخانه در حال ساخت در سراوان، یک واحد با ظرفیت  ۱۵۰۰تن در هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسد./ ایسنا

کپی