اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران:

اعتبار بیمه ایثارگران در روزهای آینده تأمین می‌شود

اعتبار بیمه ایثارگران در روزهای آینده تأمین می‌شود
مهسا قوی قلب خبرنگار

روند خدمات‌رسانی بیمه ایثارگران موضوعی است که در یک سال گذشته سبب نارضایتی بسیاری از ایثارگران شده است. مطالبه پزشکی شاید تنها موردی باشد که در هر کشوری باید در اولویت خدمات رسانی‌های عمومی قرار داشته باشد اما متأسفانه چندی است که در کشور ما مغفول مانده و آنچنان که در خور و شایسته این قشر ارزشمند جامعه است به آن توجه نمی‌شود.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران، درباره بیمه ایثارگران به «ایران» توضیح می‌دهد: همیشه برای انتخاب بیمه گر مناقصه‌هایی برگزار می‌کنیم. در چند ماه گذشته به‌دلیل اینکه در تأمین اعتبار مشکلاتی داشتیم، برخی بیمارستان‌ها یا داروخانه‌های مراکز درمانی قراردادها را لغو کردند یا از خدمت‌رسانی امتناع کردند.
به‌گفته عبدالرضا عباسپور، هفته گذشته خوشبختانه اتفاقات خوبی افتاد و تصمیمات خوبی در این حوزه گرفته شد. قرار است بخشی از مطالبات تأمین اعتبار شود البته تمام مبالغ مشمول این تصمیم نیست بلکه بخشی از آن تأمین خواهد شد. با عملیاتی شدن این طرح مشکلات تا اندازه زیادی کاهش خواهند یافت.
وی در ادامه می‌افزاید: غیر از بیمه سلامت در حوزه خدمات‌رسانی پزشکی به ایثارگران، موضوع پایش سلامت وجود دارد. در این طرح 500 پزشک عمومی، ایثارگرانی را که مشکلات خاص درمانی دارند در منازل یا درمانگاه‌های خاص ویزیت می‌کنند و برای این افراد پرونده سلامت تشکیل می‌شود. برای حدود 160 هزارنفر در حال حاضر پرونده سلامت ایجاد شده است، چنانچه این افراد به اقدام پزشکی خاصی نیاز داشته باشند به کلینیک‌های تخصصی ارجاع داده می‌شوند. کلینیک‌های چندتخصصی ما در بیمارستان‌های ساسان و خاتم الانبیا به ایثارگران عزیز خدمات‌رسانی می‌کنند. پزشکانی که در زمینه درمان ایثارگران مجرب هستند در این بیمارستان‌ها فعالیت می‌کنند. در صورتی که افرادی مشکلات خاص درمانی داشته باشند از خارج از کشور پزشکان به ایران دعوت می‌شوند.
تأمین کامل پروتزها تا سه ماه آینده
برخی از جانبازان در زمینه تأمین پروتز با مشکلاتی روبه‌روهستند، عباسپور در این خصوص توضیح می‌دهد: در زمینه ساخت پروتزها مشکلی نداریم بلکه مشکل در حوزه تأمین قطعات است. آن هم به‌دلیل مشکلات بودجه‌ای است. به محض اینکه خریدها انجام شوند، مشکلات رفع می‌شوند.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در خاتمه به جانبازان نوید می‌دهد: در فاصله زمانی دو تا سه ماه مشکلات در حوزه پروتز رفع خواهند شد.

3میلیون  و 300 هزار نفر تحت پوشش بنیاد شهید هستند

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه بنیاد شهید خانواده‌ای مشتمل بر سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر دارد، گفت: چندی پیش به‌دلیل بیماری ریوی تحت عمل جراحی قرار گرفتم ولی در حال حاضر پزشکان حالم را خوب توصیف کرده‌اند.
به گزارش «ایران»،حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی محلاتی در ادامه افزود: ما و خبرنگاران هر دو یک هدف داریم و آن ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است. وی در پاسخ به انعکاس گلایه‌های برخی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران، بیان کرد: ما ادعا نداریم که بنیاد شهید هیچ ایرادی ندارد اما شما را محرم خود می‌دانیم و مشکلات را بیان می‌کنیم. در حال حاضر سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جزو جامعه هدف ما هستند که ما باید به مسائل و مشکلات آنها رسیدگی کنیم. در این میان از دیدارهای رو در رو هم غافل نشده‌ایم و سالانه بیش از ۴۲۰ هزار دیدار در کل کشور با خانواده‌های شهدا انجام می‌دهیم.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در واکنش به تحریم رهبر معظم انقلاب و وزیرامورخارجه کشور توسط امریکا بیان کرد: طی ۴۰ سال گذشته امریکا و همپیمانانش تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا مانع پیشرفت ملت ایران در زمینه‌های مختلف شوند، اما ما با بهره‌گیری از فرهنگ ایثار و شهادت توانسته‌ایم مشکلات را پشت بگذاریم و به پیشرفت‌های زیادی برسیم. اگر امریکا امروز رهبر معظم انقلاب و همچنین وزیر خارجه ما را تحریم می‌کند دلیلی است بر جنون ترامپ، زیرا در برابر ایران احساس شکست کرده است. دشمنان از اعمال تحریم‌های مختلف به جایی نرسیدند که این کارها را انجام می‌دهند. وقتی می‌گویند می‌خواهیم مذاکره کنیم این کارها چه معنایی دارد؟ آنها اگر رهبر معظم انقلاب را تحریم می‌کنند به این دلیل است که مردم ایران یکپارچه پیرو ایشان هستند و در طول سالیان گذشته همواره گوش به فرمان ایشان در تمامی مراحل حرکت کرده‌اند.

کپی