اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹

باگ جدید «واتس اپ» پیام ها را جعل می کند

باگ جدید «واتس اپ» پیام ها را جعل می کند

یک شرکت امنیتی می گوید باگ یا به عبارتی دقیق تر نقص امنیتی خطرناکی در واتس اپ را کشف کرده است که به هکرها امکان می دهد پیام های کاربران را تغییر دهند.

شرکت امنیتی "Check Point Research" در بیانیه ای نوشت: این نقص به هکرها اجازه می دهد با تغییر هویت فرستنده یا تغییر متن آنها ، پیام ها را رهگیری و دستکاری کنند.

تا این لحظه فیس بوک به عنوان شرکت مادر واتس اپ نسبت به این اتهام واکنشی نشان نداده است اما کشفیات این شرکت امنیتی نیز در نوع خود بسیار جنجالی محسوب می شود. به عنوان مثال اگر هکرها بخواهند پیام شما را تغییر دهند، پیام خروجی را از واتس اپ ضبط می کنند، داده ها را رمزگشایی می کنند و درنهایت، آن را به هر آنچه می خواهند بگویند تغییر می دهند و بعد دوباره آن را رمزگذاری می کنند.

در حالت اول ممکن است هکرها یک پیام را از شخصی به شکل جعلی ارسال کنند و در حالت دوم حتی متن پاسخ کاربران را نیز تغییر دهند. اود وانونو ، رئیس تحقیقات آسیب پذیری محصولات در Check Point Research، به فاینشنال تایمز گفت: ما فکر می کنیم این وظیفه ما برای آگاهی بخشی است و شرکت های توسعه دهنده شبکه های اجتماعی باید فکری برای شرایط داشته باشند.

/انتخاب

کپی