اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹

هشدار جهانی عفو بین‌الملل برای سفر به آمریکا

هشدار جهانی عفو بین‌الملل برای سفر به آمریکا

سازمان عفو بین‌الملل در پی وقوع تیراندازی‌های اخیر در تگزاس و اوهایو، درباره سفر اتباع کشورهای مختلف جهان به آمریکا هشدار داد.

در پی تیراندازی‌های مرگبار اخیر در آمریکا، سازمان عفو بین‌الملل هشدار جهانی را نسبت به سفر به این کشور صادر کرد.

در این توصیه‌نامه مسافرتی، عفو بین‌الملل به اتباع تمامی کشور‌های جهان درباره سفر به آمریکا هشدار داد و از آن‌ها خواست تا احتیاط لازم را در پیش گرفته و در سفر به نقاط مختلف این کشور احتمال شرایط اضطراری را در نظر بگیرند.

عفو بین‌الملل به مسافران آمریکا هشدار داد در تمام مدت سفر هوشیار باشند و از حضور در مکان‌های شلوغ از جمله عبادتگاه ها، مدارس و کلوپ‌های شبانه، که اخیر هدف حملات مسلحانه قرار گرفته‌اند، پرهیز کنند.

عفو بین‌الملل افزود نژاد، مذهب، کشور، پیشینه‌های قومی و گرایش‌های جنسی و دیگر ویژگی‌های ممکن است فرد را در معرض خطر بیشتری قرار دهد و بر همین اساس مسافران باید محتاط باشند. گروه‌های حقوق‌بشری نیز درباره افزایش خشونت‌های مسلحانه در آمریکا هشدار دادند. سازمان عفو بین‌الملل از تیراندازی‌های مرگبار این هفته در آمریکا با عنوان «بحران حقوق‌بشری» یاد کرد.

دیگر کشور‌ها نیز هشدار‌های مشابهی به شهروندان خود که قصد سفر به آمریکا را دارند یا در حال حاضر در آنجا هستند، اعلام کردند. دولت ونزوئلا در بیانیه‌ای از شهروندان خود خواست سفر به آمریکا را به تعویق بیندازند. در این بیانیه ونزوئلا از شهروندانش خواست تا از شهر‌هایی که بالاترین آمار خشونت را براساس گزارش سال ۲۰۱۹  نشریه فوربز دارند، خودداری کنند. براساس گزارش فوربز دیترویت، بالتیمور، سنت لوییس، اوکلند، کالیفرنیا، ممفیس، تنسی، بیرمنگام، آلاباما، آتلانتا و نیویورک شهر‌های با بالاترین میزان خشونت در آمریکا هستند.

دولت اوروگوئه هم از اتباع خود خواست در هنگام سفر به آمریکا به دلیل افزایش خشونت‌های مسلحانه، اقدامات احتیاطی را در پیش بگیرند. اوروگوئه اعلام کرده جرایم ناشی از نفرت که نشات گرفته از نژادپرستی و تبعیض است به بهای جان بیش از ۲۵۰ نفر تنها در هفت ماه نخست سال میلادی جاری تمام شد.

تیراندازی مرگبار اخیر در دو ایالت تگزاس و اوهایو جان بیش از ۳۰ تن را گرفت.  / باشگاه خبرنگاران

کپی