اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹

دستور فوری تاج برای بررسی شکایت سپیدرودی ها

دستور فوری تاج برای بررسی شکایت سپیدرودی ها

پس از ارسال نامه شکایت جعفرزاده نماینده مجلس رشت به رییس فدراسیون فوتبال ایران مبنی بر اعلام تخلفات باشگاه نفت مسجدسلیمان، مهدی تاج با پاراف نامه و قید واژه فوری دستور بررسی آن را صادر کرد.

در نامه ارسالی نماینده مردم رشت با برشمردن تخلفات اداری و قانونی باشگاه نفت مسجدسلیمان و غیرشفاف بودن ساختار این باشگاه گفته شده که علی رغم چندین اخطار کتبی از سوی سازمان لیگ مبنی بر ارسال مدارک و مستندات هیات موسس جدید و قانونی این باشگاه و با منقضی شدن مهلت های چند باره سازمان لیگ اقدامی از سوی نفت مسجدسلیمان انجام نشده و تمامی قراردادهایی که در لیگ برتر فصل 97-98 توسط مدیرعامل منصوب شده هیات مدیره و موسس غیرقانونی به امضا رسیده است فاقد اعتبار و مصداق جعل عنوان تلقی می گردد.

در این نامه اشاره شده که تخلفات مسجدسلیمان تنها مربوط به فصل گذشته نبوده و تا این تاریخ مشکل ساختاری آن حل نشده و علی رغم گذشت بیش از یک سال مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اعضای هیات مدیره و مدیرعامل باشگاه را مورد تایید قرار نداده است و بنابراین باید باشگاه سپیدرود رشت جایگزین این تیم در لیگ برتر شود.

در پایان نامه جعفرزاده نوشته شده که در صورت عدم ترتیب اثر در رسیدگی به موقع در جهت احقاق حق تیم فوتبال سپیدرود رشت ناچارا به مراجع نظارتی بالاتر در کنفدراسیون فوتبال آسیا مراجعه خواهد شد.

رییس فدراسیون فوتبال در پاراف نامه خطاب به بهاروند رییس سازمان لیگ فوتبال ایران نوشته شده:

“فوری، بسمه تعالی، برادر آقای بهاروند رییس محترم سازمان لیگ خواهشمند است مذاکره حضوری ضمنا با حقوقی سازمان لیگ قبل از اقدام نظر ایشان گرفته شود.”

نکته حایز اهمیت این است که علی رغم گذشت بیش از یک ماه از ارسال نامه و پاراف با درج واژه فوری از سوی تاج اقدامی توسط سازمان لیگ صورت نگرفته است.

این درحالی است که در تاریخ 4 تیرماه نامه ای با امضای رییس هیات مدیره، رییس هیات موسس و دو عضو دیگر هیات مدیره و موسس نفت منتشر شد که در آن صراحتا اعلام شده مسئولیت فعالیت این باشگاه در لیگ برتر فصل 98-99 را برعهده نمی گیرند و مسئولیت هرگونه انعقاد قرارداد با اشخاص حقیقی و حقوقی از سوی این باشگاه برعهده فدراسیون فوتبال است.

حال باید دید با وجود مدارک غیرقابل انکار از سوی باشگاه سپیدرود و اعضای هیات موسس نفت مبنی بر تخلفات انجام شده، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ چه اقدامی خواهند کرد و چه اتفاقی خواهد افتاد./ ورزش سه

 

 

کپی