اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹

آذربایجان‌غربی خنک شد

آذربایجان‌غربی خنک شد

رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: با تداوم روند کاهشی دما به علت شمالی شدن جریان‌های جوی، میانگین دمای آذربایجان‌غربی چهار درجه خنک شد.

اردلان محمدپور روز چهارشنبه اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که این روند کاهش دما تا اواخر هفته جاری در منطقه ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: برای ۲۴ ساعت آینده نیز جوی به نسبت آرام و پایدار بر آسمان آذربایجان‌غربی حاکم خواهد بود که وزش باد به نسبت شدید در مرکز و جنوب این استان محسوس دور از انتظار نیست.

وی در خصوص دمای هوای استان در شبانه‌روز گذشته نیز افزود: در این مدت چالدران با ۱۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین و پلدشت با دمای ۳۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهر استان بود و دمای هوای ارومیه نیز بین ۱۸ و ۳۰ درجه و دمای هوای مهاباد نیز بین ۱۸ و ۳۱ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود.

آذربایجان‌غربی در یک منطقه کوهستانی با میانگین بارش سالانه ۳۴۰ میلی‌متر بارندگی واقع است و از اواسط خردادماه به تدریج دمای هوا افزایش یافته و این افزایش دما تا اواخر شهریور ادامه می‌یابد.

آذربایجان‌غربی در مجموع ۱۸ ایستگاه فرعی و اصلی هواشناسی دارد و ایستگاه هواشناسی مهاباد یکی از ایستگاه‌های اصلی هواشناسی «سینوپتیک» استان است که در طول شبانه‌روز (هر ساعت یک بار) تغییرات هواشناسی در آن اندازگیری و ثبت می‌شود./ ایرنا

کپی