اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

۲۹۰۰ تن سیمان رایگان به آسیب‌دیدگان سیل اهدا شد

۲۹۰۰ تن سیمان رایگان به آسیب‌دیدگان سیل اهدا شد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: ۲۹۰۰ تن سیمان رایگان اهدایی مقام معظم رهبری به روستاهای آسیب‌دیده سیل اهدا شد.

سجاد صنعتی‌منفرد اظهار کرد: ۲۹۰۰ تن سیمان رایگان اهدایی مقام معظم رهبری به صورت رایگان در روستاهای آسیب‌دیده زنجان توزیع شد تا روند بازسازی این مناطق سرعت گیرد.

این مسئول ادامه داد: برای هر واحد مسکونی احداثی در مناطق آسیب‌دیده روستایی شهرستان خدابنده بیش از 7 تن سیمان رایگان و برای منازل تعمیری نیز در صورت نیاز اهدا خواهد شد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون عملیات ساخت و تعمیر واحدهای مسکونی آسیب‌دیده شتاب گرفته است، افزود: با توجه به اینکه بیش از 2500 واحد مسکونی روستایی در شهرستان‌های خدابنده و ماه‌نشان در بارندگی‌های اخیر آسیب دیده‌ و نیاز به بازسازی و تعمیرات دارد، با استفاده از همه ظرفیت‌ها اقدامات قابل توجهی در انجام سریع بازسازی، ساخت و تعمیر منازل برای اتمام به‌موقع واحدهای آسیب‌دیده در حال انجام است.

صنعتی‌منفرد با بیان اینکه برای تامین مصالح ساختمانی مشکل خاصی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: استفاده از مصالح ساختمانی نامرغوب در بازسازی خانه‌های روستایی آسیب‌دیده ناشی از بارندگی‌های اخیر ممنوع است و کارشناسان بنیاد مسکن در خصوص به‌ کارگیری مصالح ساختمانی در ساخت و ساز مسکن‌های آسیب‌دیده روستایی نظارت کافی دارند./ ایسنا

کپی