اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

تضمین سلامت آب استخر با مانیتور هوشمند

تضمین سلامت آب استخر با مانیتور هوشمند
بیتا میرعظیمی خبرنگار

مانیتورهوشمند Sutro در درون آب استخر قرار گرفته و به‌طور خودکار میزان pH، کلر، دما و قلیایی بودن آب را رصد می‌کند. این فناوری به محض شناسایی هرگونه مشکل، هشدار داده و پیامی را به تلفن همراه کاربران ارسال می‌کند.

در فصل تابستان استخرها مملو از جمعیت شده و مدیریت مؤلفه‌های تأثیرگذار بر این مکان تفریحی را با چالش‌های متعددی همراه می‌کند. این در حالی است که بسیاری از کاربران زمان کافی برای نظارت دائمی بر استخر شخصی خود را نداشته و اغلب با حدس و گمان سلامت آن را تأیید می‌کنند. برای حل این مشکل فناوری به یاری کاربران آمده و نظارت دائمی و خودکار استخر را به آنها هدیه کرده است. مدیر جدید و فناورانه استخر درون آب قرار گرفته و با کمک هوش مصنوعی میزان pH، گرما، کلر و قلیایی بودن آب را اندازه‌گیری می‌کند. تمامی اطلاعات و داده‌های ثبت شده از طریق یک اپلیکیشن به تلفن همراه کاربر با سیستم عامل‌های (ios، Android) ارسال می‌شود.
نتایج ثبت شده بسیار دقیق و مطمئن است، چرا که هوش مصنوعی این سیستم اطلاعات ثبت شده را با استانداردهای مناسب برای داشتن یک استخر ایده‌آل در تمامی فصول مقایسه کرده و در صورت وجود هرگونه مشکلی هشدار می‌دهد.
اطلاعات ثبت شده تا فاصله 100 فوتی به تلفن همراه کاربران ارسال می‌شود؛ بنابراین نیازی نیست تا کاربران برای کسب نتایج، تلفن همراه خود را به این فناوری نزدیک کنند. شایان ذکر است که این سیستم ضد آب یک مانیتور تمام فصل بوده و در صورت قرارگیری پوشش محافظتی روی استخر در فصول سرد نیز فعال بوده و دمای مناسب استخر در فصول مختلف را فناورانه تشخیص می‌دهد. کاربران قادرند این فناوری را درون استخرهای شخصی و حتی وان حمام خود قرار داده و میزان دما و کلر آب را به طور خودکار رصد کنند. مانیتور هوشمند Sutro به کمک یک باتری فعال است که با هر بار شارژ شدن به مدت 30 روز عمر مفید دارد. بنابراین کاربران دیگر نباید نگران اتمام باتری این سیستم و شارژ زودهنگام آن باشند؛ چرا که این فناوری در طول هر فصل تنها 3 بار شارژ شده و نظارتی دائمی و خودکار بر آب استخر دارد.
کپی