اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹

توضیحات فتاحی درباره شرایط قرعه‌کشی لیگ برتر فوتبال

توضیحات فتاحی درباره شرایط قرعه‌کشی لیگ برتر فوتبال

سعید فتاحی توضیحاتی درخصوص شرایط قرعه‌کشی مسابقات لیگ برتر فوتبال ارائه کرد.

سعید فتاحی اظهار داشت: تنها شرطی که در قرعه‌کشی لیگ برتر اعمال می‌شود، این است که تیم‌های هم‌استانی در یک هفته به صورت همزمان، میهمان یا میزبان نشوند. به همین دلیل ابتدا از بین هشت جفت عدد متناظر برای تیم‌های استقلال و پرسپولیس، تراکتورسازی و ماشین‌سازی تبریز، پارس جنوبی جم و شاهین شهرداری بوشهر، ذوب‌آهن و سپاهان اصفهان، سایپا و پیکان تهران، صنعت نفت آبادان و نفت مسجدسلیمان قرعه می‌کشیم.
وی افزود: پس از قرعه‌کشی، اعداد متناظر برای چهار عدد باقی مانده برای تیم‌های مجزا قرعه‌کشی می‌کنیم. این تیم‌ها شامل پدیده شهر خودرو مشهد، گل‌گهر سیرجان، نساجی مازندران و فولاد خوزستان است. اعداد متناظر به این ترتیب است: «1 و 15»، «2 و 7»، «3 و 11»، «4 و 10»، «5 و 14»، «6 و 12»، «8 و 9»، «13 و 16» که برای تیم‌های هم‌استانی با قرعه تعیین خواهد شد. بر اساس قرعه، امکان رویارویی تیم‌های همشهری در تمام هفته‌های لیگ وجود دارد.
مدیر کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران تصریح کرد: از تمام مدیران عامل، سرمربیان و سرپرستان تیم‌های لیگ برتری دعوت می‌شود که فردا (سه‌شنبه) در تالار شهر مشهد برای شرکت در قرعه‌کشی نوزدهمین دوره لیگ برتر حاضر شوند. این مراسم از ساعت 19 آغاز و به صورت زنده از شبکه ورزش سیما پخش می‌شود./ سایت سازمان لیگ فوتبال ایران

---
کپی