اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

80 درصد کانکس‌ها از معابر شهر زلزله زده سرپل‌ذهاب جمع‌آوری شد

80 درصد کانکس‌ها از معابر شهر زلزله زده سرپل‌ذهاب جمع‌آوری شد

فرماندار سرپل‌ذهاب با اشاره به جمع‌آوری حدود 80 درصد کانکس‌های موجود در معابر و خیابان‌های اصلی شهر، گفت: آب و برق افرادی که ساخت خانه‌هایشان به اتمام نرسیده را قطع نمی‌کنیم.

محبت جمالی‌نیا با اشاره به آخرین وضعیت جمع‌آوری کانکس‌های زلزله زدگان در شهر سرپل‌ذهاب، اظهار کرد: هم اکنون بیش از 80 درصد کانکس‌های موجود در معابر، خیابان‌های اصلی و فضاهای سبز شهر جمع‌آوری شده و آنچه که باقی مانده نیز عمدتا مربوط به معابر فرعی است.

وی با بیان اینکه جمع‌آوری این کانکس‌ها با مشارکت خود مردم و رضایت آنها صورت گرفته، افزود: هدف از این کار برگشتن چهره عادی به شهر و برگشتن مردم به زندگی است.

فرماندار سرپل‌ذهاب ادامه داد: جمع‌آوری کانکس‌ها فقط برای خانوارهایی صورت گرفته که منازل تخریبی و یا تعمیری داشتند و کار بازسازی واحد آنها به اتمام رسیده و اکنون می‌توانند به منازل خود برگردند.

جمالی‌نیا با اشاره به اینکه هیچ فشاری به 20 درصد مابقی افرادی که خانه‌های آنها ساخته نشده وارد نمی‌شود، خاطرنشان کرد: این افراد همچنان در کانکس‌های خود مستقر هستند، اما کانکس این خانوارها از معابر اصلی شهر به محل منزل مسکونی در حال بازسازی آنها و یا کوچه‌ای در آن نزدیکی منتقل شده است.

وی درباره قطع خدمات آب و برق نیز یادآور شد: این خدمات صرفا برای خانوارهایی که بازسازی منازل آنها به اتمام رسیده قطع شده و آب و برق افرادی که ساخت خانه‌شان به اتمام نرسیده و در کانکس حضور دارند را با فشار قطع نمی‌کنیم.

بر اساس مصوبه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه و با هدف عادی شدن زندگی در مناطق زلزله زده قرار شد نسبت به جمع آوری کانکس‌های زلزله زدگانی که منازل آنها بازسازی شده اقدام شود و بر اساس این مصوبه دستگاه‌های خدمت رسان اجازه پیدا کردند از 20 خرداد از ارائه آب، برق و ... رایگان به این کانکس‎ها خودداری کنند./ ایسنا

کپی