اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹

نشنال اینترست: موشک آرو3 مشکل ضعف دفاعی اسرائیل را حل نمی‌کند

نشنال اینترست: موشک آرو3 مشکل ضعف دفاعی اسرائیل را حل نمی‌کند

یک رسانه غربی با اشاره به هیاهوی رژیم صهیونیستی در خصوص آزمایش موفق موشک آرو3 عنوان داشت که این موشک مشکل ضعف دفاعی صهیونیست ها را حل نمی کند.

 اسرائیل در تاریخ ۲۸ جولای در منطقه کودیاک آلاسکا و با همکاری آمریکا موشک آرو۳ را آزمایش کرد. این آزمایش درست چند روز بعد از اقدام ایران در آزمایش یک موشک بالستیک انجام گرفت.

رسانه ها و مقامات صهیونیستی و آمریکایی با آب و تاب فراوان درباره موفقیت آمیز بودن این آزمایش سخن گفتند اما آیا این موشک می تواند از اسرائیل محافظت کند؟

نشنال اینترست در ادامه می نویسد: موشک آرو۳ با رادار AN-TPY۲ آمریکا که برای موشک های تاد مورد استفاده قرار می گیرد آزمایش شده است. آمریکا اخیرا سیستم موشکی تاد را در اسرائیل مستقر کرده است. اما این پرسش وجود دارد که آیا آزمایش انجام شده در آلاسکا و سیستم موجود در این منطقه با سیستم های آرو۳ و تاد قابل ادغام است یا خیر.

این رسانه غربی در ادامه با اشاره به آزمایش موشک شهاب ۳ در ایران و اینکه این آزمایش قطعنامه شورای امنیت را نقض نکرده می نویسد: متاسفانه آرو۳ ممکن است نتواند مشکل دفاعی اسرائیل را حل کند. سپر موشکی اسرائیل و همچنین موشک های تاد در بهترین حالت تاکنون در برابر موشک های حماس به طور صد در صد موفق نبوده اند. تصور کنید که موشک آرو۳ به کار گرفته شود و قرار باشد در برابر موشک های ایران از اسرائیل دفاع کند، اما این مشکل تل آویو نیست. مشکل این است که گفته می شود حزب الله ۱۳۰ هزار راکت دارد که برخی از آنها به سیستم هدایت جی پی اس مجهز هستند و این ممکن است تهدید بسیار بزرگتری برای اسرائیل باشد. / مهر

کپی