اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹

عامل آتش افروزی 500 باغ قزوین خبرنگار بود یا نه ؟

عامل آتش افروزی 500 باغ قزوین خبرنگار بود یا نه ؟

معاون عملیات سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین: مشخص نیست عکاس عامل آتش سوزی در باغستان سنتی ,خبرنگار بوده است یانه.

 قدیر موسی خانی  با اشاره به انتشار خبری از آتش افروزی خبرنگاری در باغستان سنتی قزوین گفت: این خبر روایت یکی از باغداران است که در باغستان مشغول فعالیت بوده و ما صحت این خبر را تائید نمی کنیم.

---

 

موسی خانی تاکید کرد: این فرد متواری شده است و مشخص نیست این فرد خبرنگار بوده یانه و این موضوع در دست بررسی است.
امروز در برخی از سایت ها و خبرگزاری ها به نقل از معاون عملیات سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین خبری منتشر شد که عکاس یکی از خبرگزاری‌های معروف قزوین به نیت عکاسی از خسارات وارد شده به باغستان سوخته قزوین به بخشی از باغستان مراجعه می کند که با آتش خاموش شده به وسیله آتش نشانان مواجه می‌شود و این عکاس برای طبیعی‌تر جلوه دادن عکس‌ها اقدام به آتش افروزی در گوشه‌ای از این باغستان می‌کند که به دلیل ماهیت باغستان و سرعت باد در کمتر از چند دقیقه مساحت زیادی از باغستان در آتش می‌سوزد.
مدیر باغبانی سازمان باغستان‌های شهرداری قزوین نیز در این خصوص گفته بود: سازمان باغستان‌های سنتی شهرداری قزوین و همچنین باغدار از این ماجرا به راحتی نخواهند گذشت و با این آتش افروز برخورد خواهد شد.
سلمان سیمیاری بیان کرد: در این آتش سوزی نزدیک به ۵۰۰ باغ سنتی قزوین به آتش کشیده شده است و خسارت زیادی بر این باغستان تحمیل شده است./ صدا وسیما
کپی